Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sony przedstawiło nowe gogle VR dla PlayStation. Sony PlayStation VR2 będą konkurować z Meta Quest.

Nowe gogle VR od Sony prezentują się całkiem atrakcyjnie. Muszą. Powoli rośnie poważna konkurencja. 

Na przykład firma Meta, wcześniej znana jako Facebook, przeznaczyła 10 miliardów dolarów na najbliższy rok, celem przeniesienia uwagi na metaverse, cyfrowy świat, w którym, jak ma nadzieję, ludzie będą pracować i bawić się za pomocą zestawu  Meta Quest 2. Sony ma natomiast inną grupę odbiorców – graczy, którzy chcą doświadczać VR na swoich konsolach PlayStation.

Zestaw Sony VR2 do działania wymaga oczywiście konsoli PlayStation, podczas gdy Meta Quest 2 może łączyć się z komputerem w przypadku wymagających aplikacji do gier lub może działać bezprzewodowo w przypadku mniej intensywnych zadań. Sony nie ogłosiło jeszcze ceny swojego headsetu. Wygląda on jednak podobnie do Meta Quest 2 i, podobnie jak zestaw Facebooka, jest wyposażony w dwa kontrolery. Według doniesień z rynku, w najbliższym czasie również Apple ma wypuścić zestaw VR.

„Naszym celem jest stworzenie zestawu słuchawkowego, który nie tylko stanie się atrakcyjną częścią wystroju Twojego salonu, ale także pozwoli zanurzyć się w świecie gry, aż do momentu, w którym prawie zapomnisz, że używasz zestawu VR lub kontrolera” – powiedział w komunikacie Sony dyrektor wykonawczy firmy, Hideaki Nishino.

Częstotliwość odświeżania w PlayStation VR2 ma sięgać maksymalnie 120 Hz. To odpowiednio dużo, by gracz otrzymywał płynny obraz. Urządzenie wyposażono w sensor zbliżeniowy, sześcioosiowy system wykrywania ruchu, a pole widzenia ma wynosić 110 stopni.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie PlayStation VR2 trafi na sklepowe półki, ani za ile będzie można ów zestaw nabyć. Wiadomo natomiast, że w przygotowaniu jest już gra dla VR na nowym PS, “Horizon: Call of the Mountains”. Premiera rynkowa gogli prawdopodobnie pod koniec tego roku.

 

IFS wśród liderów raportu IDC MarketScape.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE