Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sii kontynuuje swój udział w cyfryzacji administracji w Polsce – spółka wygrywa kolejne przetargi publiczne.

Sii kontynuuje swój udział w cyfryzacji administracji. Już od kilku lat spółka prężnie działa w sektorze publicznym – po stworzeniu e-KRK – gotowego rozwiązania pod klucz dla Ministerstwa Sprawiedliwości, spółka zrealizowała liczne projekty m.in. dla Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, czy PKP Informatyki. Teraz przyszedł czas na COI. Ostatnimi czasy Polskę obiegła informacja o tym, że wraz z czterema innymi graczami branży informatycznej –  Devire, Britenet, Transition Technologies oraz Cube.ITG – Sii wygrało publiczny przetarg Centralnego Ośrodka Informatyki o wartości 116 mln złotych i zostało wybrane na jednego z dostawców usług technologicznych.

 

Inżynierowie zaangażowani w  realizację kontraktu dla COI będą mieli szansę na udział w projektach istotnie zwiększających poziom cyfryzacji Polski, m.in. takich jak: CEPIK 2.0, e-usługi, mDokumenty, zajmą się budową i rozwojem rejestrów publicznych (np. Centralny Rejestr Dokumentów Paszportowych czy System Rejestrów Państwowych) oraz implementacją projektu eDowód (nowy elektroniczny dowód osobisty – ma służyć m.in. do uwierzytelnienia w e-usługach administracji publicznej oraz do podpisywania dokumentów cyfrowych).

 

Piotr Żukowski, Dyrektor Business Unitu’u Public w Sii mówi – Zdecydowaliśmy się na udział w przetargu COI i inwestowaniu w projekty publiczne z kilku powodów. Środki unijne z perspektywy 2014-2020, które przyspieszają digitalizację kraju oraz obszar administracji publicznej, który będzie w najbliższych latach informatyzowany, daje zaawansowanym technologicznie i organizacyjnie firmom (a taką jest właśnie Sii) – możliwość realizacji ambitnych planów informatyzacji Polski i szansę przeniesienia bogatych doświadczeń z cyfryzacji sektora biznesowego. Oczywiście, jak każda firma komercyjna liczymy także na osiągnięcie odpowiedniego poziomu zysku, który pozwoli nam na dalszy rozwój i powiększanie kapitału.

 

Jest jeszcze wiele innych obszarów e-Państwa, które wymagają zaimplementowania nowoczesnych rozwiązań i e-usług. Dlatego pomimo wielu trudności wynikających ze specyfiki sektora, Sii dostrzega potencjał we współpracy z rynkiem publicznym. Biorąc udział w największych postępowaniach, firma udowadnia, że jest w stanie dostarczać wysokiej klasy specjalistów oraz rozwiązania i gotowe produkty, które będą miały wpływ na cyfrową rewolucję kraju. Sii jest także partnerem dla sektora publicznego w obszarze szkoleń i profesjonalnego doradztwa np. w zakresie zarządzania projektami oraz świadczy usługi utrzymania i rozwoju istniejących systemów.

 

W czasach wyraźnego spadku liczby zamówień publicznych i przy widocznych problemach finansowych wielu firm działających na tym rynku, Sii wyróżnia się stabilnością finansową i niespotykanym corocznym wzrostem przychodów i zatrudnienia. Mając za sobą solidną bazę organizacyjną i finansową –  spółka jest świadoma wyzwań, jakie czekają na dostawców IT w sektorze publicznym. Dlatego swoje działania opiera nie tylko na stabilnej sytuacji finansowej, ale również na odpowiedniej organizacji działalności. Blisko 3 lata temu Sii otworzyło ekspercką i wyspecjalizowaną jednostkę operacyjną – Business Unit Public, która zatrudnia doświadczonych ekspertów, z kilkunastoletnim doświadczeniem w dużych przetargach publicznych, specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających rygorystycznym wymaganiom formalnym tego sektora, a przy tym zarządzających ryzykiem projektowym i wykazujących się umiejętnością odpowiedniego doboru kompetencji technologicznych do projektów publicznych.

 

Dodatkowo sytuacja na rynku zamówień publicznych się zmienia. Do tej pory instytucje publiczne w bardzo ograniczonym zakresie korzystały z outsourcingu specjalistów. Dzisiaj cyfryzacja musi być bardziej zwinna – gdyż zmiany zachodzą szybciej, a potrzeby społeczeństwa rosną. Warto dostosować do tych okoliczności organizację prac projektowych.  Naturalną odpowiedzią na takie potrzeby może być bodyleasing i outsourcing kompetencji – czyli obszary, w których Sii jest przecież ekspertem.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE