Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Schneider Electric na szczycie listy “Najbardziej zrównoważonych firm na świecie w 2024 roku”

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, znalazł się na szczycie listy “Najbardziej zrównoważonych firm na świecie w 2024 roku” opublikowanej przez tygodnik społeczno – polityczny Time i firmę Statista, światowego lidera w zakresie analityki i statystyk. Miejsce w rankingu odzwierciedla ambitne cele Schneider Electric w zakresie redukcji emisji własnych, ale także zaangażowanie firmy we wspieranie jej klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej i zmniejszaniu ich emisji.

Time i Statista wykorzystały transparentną, wieloetapową metodologię, aby wskazać najbardziej zrównoważone firmy na świecie w 2024 roku. Prace rozpoczęto, analizując ponad 5000 największych i najbardziej wpływowych firm. Po rygorystycznej, czteroetapowej ocenie ostateczny ranking wykluczył niezrównoważone branże i uwzględnił takie czynniki, jak: zewnętrzne oceny i zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, praktyki sprawozdawczości korporacyjnej oraz wskaźniki wyników środowiskowych i społecznych. To kompleksowe podejście zaowocowało rankingiem 500 firm z ponad 30 krajów.

Zarówno Time, jak i Statista podkreśliły znaczenie know-how Schneider Electric oraz rolę inicjatywy Schneider Sustainability Impact (SSI). Ten program transformacyjny wspiera i monitoruje postępy firmy w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. Obejmują one wymiar środowiskowy, społeczny i ładu korporacyjnego (ESG). Miarą sukcesu jest realny wpływ Schneider Electric na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez klientów firmy: oszczędzono lub uniknięto emisji rzędu 553 milionów ton CO2 od 2018 roku. Firma poczyniła również znaczne postępy w transformacji własnego łańcucha dostaw. Emisja dwutlenku węgla przez 1000 największych dostawców Schneider Electric spadła o 27% od początku programu, a 21% strategicznych partnerów firmy spełniło standardy godnej pracy Schneider Electric.

 

– Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie – mówi Peter Herweck, CEO Schneider Electric. – Jest to świadectwo naszego niezachwianego zaangażowania w zrównoważony rozwój, który jest zakorzeniony we wszystkim, co robimy. W naszych decyzjach i codziennych działaniach bierzemy pod uwagę środowisko, społeczeństwo i standardy zarządcze. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jeszcze większe postępy w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zapewnić, by wszyscy przyczyniali się do tworzenia pozytywnego i trwałego wpływu na otoczenie.

 

Niedawno, po raz 13. z rzędu, firma Schneider Electric została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability World Index. Przedsiębiorstwo zajęło pierwsze miejsce w swojej branży i zapewniło sobie miejsce w indeksie europejskim. Jest to odzwierciedlenie bardzo dobrych wyników działań w obszarach ochrony środowiska, społecznym i ładu korporacyjnego (ESG). Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii firmy.

 

IT Champions 2024 – Niezwykle prestiżowe nagrody branżowe wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Poznaj zwycięzców!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE