Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Schneider Electric już drugi rok z rzędu liderem równości płci, wśród firm przedsiębiorstw sektora przemysłowego.

Schneider Electric jest firmą najlepiej dbającą o równość płci wśród przedsiębiorstw sektora przemysłowego. Już drugi rok z rzędu pod tym względem firma znalazła się w pierwszej setce spośród ponad 3,5 tys. przedsiębiorstw o wartości przynajmniej 2 mld dolarów.

 

Coraz lepsze warunki pracy dla kobiet

Zgodnie z najnowszym raportem Equileap 2019 Gender Equality Global Report, wysiłki Schneider Electric zmierzające do zagwarantowania dywersyfikacji i równouprawnienia przyniosły sukces. Firma osiągnęła najlepszy wynik w kategorii równości płci w sektorze przemysłowym, a spośród ponad 3,5 tys. firm o wartości przekraczającej 2 mld dolarów, Schneider Electric zajął 31. miejsce, drugi rok z rzędu trafiając do pierwszej setki rankingu.

 

Firma podejmuje zdecydowane działania zmierzające do zapewnienia kobietom równych szans i możliwości pełnego rozwoju – niezależnie od miejsca, gdzie pracują. Schneider Electric był pierwszą na świecie firmą, w której pod programem ONZ Women’s Empowerment Principles podpisał się nie tylko prezes, ale też szefowie wszystkich oddziałów krajowych firmy. Firma jest również wśród 30 liderów „IMPACT 10x10x10” programu ONZ Women HeForShe, wyróżniającym się działaniami na rzecz zatrudniania równej liczby kobiet i mężczyzn na wszystkich poziomach w strukturze firmy.

 

Jesteśmy zaszczyceni kolejnym wyróżnieniem od Equileap. Przeszliśmy długą drogę, od czasu kiedy 15 lat temu wśród 1000 najważniejszych liderów naszej firmy było tylko 50 kobiet. Teraz, nasze kierownictwo to już w 22 proc. kobiety, a mamy ambicję, by ten wskaźnik do 2020 r. wyniósł 30 proc. Już poczyniliśmy poważne postępy, ale wciąż staramy się umożliwiać kobietom równe szanse w ich rozwoju, nie tylko w naszej firmie, ale w całym społeczeństwie – powiedział Jean Pascal Tricoire, przewodniczący rady i prezes Schneider Electric.

 

Równość to kreatywność

Wyniki Schneider Electric wyróżniają się na polskim rynku, który zgodnie z danymi OECD wciąż stoi przed wieloma wyzwaniami pod względem sytuacji kobiet. Mimo że formalnie tzw. gender pay gap, czyli różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach wynosi w Polsce 7 proc., co jest dobrym wynikiem w skali europejskiej, to już w sektorze przemysłowym różnica wynosi prawie 21 proc.[1] Działania zmierzające do usunięcia tej różnicy są jednym z głównych kryteriów w ramach przygotowania rankingu Equileap.

 

Znaczenie zapewnienia równych warunków pracy kobietom i mężczyznom jest istotne nie tylko z przyczyn ideowych, ale także praktycznych. Stworzenie warunków pracy przyjaznych każdej osobie niezależnie od płci pozwala na pełne wykorzystanie talentów istniejących w społeczeństwie i realizację potencjału kreatywnego, który w nich drzemie.

 

W Schneider Electric dążymy do bardziej otwartego i zrównoważonego środowiska, gdzie każdy człowiek może się rozwijać. Zrównanie szans kobiet i mężczyzn poprawia wyniki pracy zespołowej i ich wydajność. Zwłaszcza w naszej branży, gdzie stała innowacja jest koniecznością, chcemy mieć u siebie najlepsze zespoły – a to oznacza kobiety i mężczyzn pracujących razem – podkreśliła Tina Mylon, senior vice president for Talent & Diversity w Schneider Electric.

 

[1] https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5818/4/1/1/rynek_pracy_w_2017_.pdf

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE