Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung zaprezentował przełomowe nośniki Smart SSD (CSD) dla biznesu, które potrafią znacznie więcej niż tylko przechowywać dane.

Firma Samsung Electronics zaprezentowała drugą wersję dysku SmartSSD, który jest przeznaczony dla przedsiębiorstw i potrafi znacznie więcej niż tylko przechowywać dane.

Nowy dysk SSD jest sklasyfikowany jako obliczeniowe urządzenie pamięci masowej (CSD), co oznacza, że sam zajmuje się przetwarzaniem danych, minimalizując w ten sposób wąskie gardła powstałe w wyniku konieczności przekazywania danych pomiędzy pamięcią masową a procesorem, GPU i RAM.

SmartSSD drugiej generacji, napędzany przez SoC Xilinx firmy AMD, może skrócić czas przetwarzania skomplikowanych zapytań do baz danych o 50% i zmniejszyć zużycie energii nawet o 70% w porównaniu z tradycyjnymi konfiguracjami bez CSD.

Obliczeniowe pamięci masowe już od kilku lat są przedstawiane przez firmy jako jedno z najważniejszych rozwiązań w dziedzinie informatyki. Istnieją dwa rodzaje takich systemów: te, które zawierają procesory w samym urządzeniu pamięci masowej (jak w przypadku SmartSSD firmy Samsung) oraz te, które przekazują operacje obliczeniowe akceleratorowi pamięci masowej umieszczonemu w pobliżu dysku.

Chociaż “obliczeniowa pamięć masowa” nie jest odpowiednia dla każdego przypadku użycia, ma potencjał, aby radykalnie przyspieszyć aplikacje, które są ograniczone przez wydajność I/O, a nie obliczenia.

 

“Istnieje szeroka klasa aplikacji, które odnoszą korzyści z odciążenia funkcji obliczeniowych z głównego procesora do bardziej wydajnego mechanizmu przetwarzania, który jest bardziej dostosowany do konkretnego problemu będącego przedmiotem zainteresowania” – powiedział Richard New, wiceprezes ds. badań w Western Digital. “W kontekście pamięci masowych możemy myśleć o takich aplikacjach jak transkodowanie wideo, kompresja, akceleracja baz danych jako należących do tej kategorii. Urządzenie do transkodowania wideo ściśle sparowane z urządzeniem pamięci masowej może pozwolić serwerowi wideo na bardziej efektywne strumieniowanie treści na wielu różnych poziomach jakości, przy jednoczesnym zminimalizowaniu niepotrzebnych operacji I/O i transferów danych w całym systemie.”

 

Jednak opracowanie skutecznego CSD nie było łatwym wyczynem. Zazwyczaj dyski SSD wykorzystują już 100% swojego budżetu na zasilanie i chłodzenie, aby pełnić swoją podstawową funkcję, a stosunkowo mało wydajne rdzenie, które można zintegrować z pamięcią masową, nie są w stanie dorównać wydajności dostępnej w przypadku zwykłego procesora.

Firma wprowadziła pierwszą wersję SmartSSD w 2020 roku i od tego czasu dostarcza dysk do wielu “globalnych firm IT”. W ciągu najbliższych kilku lat południowokoreańska firma spodziewa się, że rynek dysków CSD gwałtownie się rozwinie.

 

“Komercjalizacja SmartSSD pierwszej generacji, we współpracy z AMD, pozwoliła ustalić, że rynek pamięci obliczeniowych ma ogromny potencjał” – powiedział Jin-Hyeok Choi, wiceprezes wykonawczy i szef działu Memory Solution Product & Development w firmie Samsung. “Dzięki ulepszonym funkcjom przetwarzania w SmartSSD drugiej generacji, Samsung będzie mógł z łatwością zaspokoić rosnące potrzeby klientów w sektorach baz danych i transkodowania wideo, rozszerzając granice rynku pamięci masowych nowej generacji.”

 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy SmartSSD drugiej generacji pojawią się na rynku.

 

Samsung Electronics szykuje kolejne, gigantyczne inwestycje, warte łącznie niemal 200 miliardów dolarów.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE