Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung wzmacnia rewolucję AI

Firma Samsung Electronics podała, że ​​jej plany biznesowe związane z produkcją kontraktową mają zapewnić klientom kompleksową obsługę umożliwiającą szybszą produkcję chipów AI, integrując wiodące na świecie usługi w zakresie chipów pamięci, odlewnię i pakowanie chipów, aby wykorzystać boom AI. 

Pod hasłem „Wzmocnienie rewolucji AI” firma Samsung ogłosiła plan działania w zakresie wzmocnionej technologii procesowej, obejmujący dwa nowe, najnowocześniejsze węzły – SF2Z i SF4U – a także zintegrowaną platformę Samsung AI Solutions wykorzystującą unikalne mocne strony rozwiązań Foundry, Memory i Advanced.

Dzięki klientom korzystającym z jednego kanału komunikacji, który jednocześnie kieruje zespołami zajmującymi się chipami pamięci, odlewnią i pakowaniem chipów firmy Samsung, czas potrzebny na produkcję chipów AI – zwykle tygodni – został skrócony o około 20%, oznajmił Samsung w środę.

Wydarzenie obejmowało prezentacje liderów branży, takich jak dyrektor generalny Arm Rene Haas i dyrektor generalny Groq Jonathan Ross, którzy weszli na scenę, aby podkreślić silne partnerstwo z firmą Samsung w stawianiu czoła nowym wyzwaniom związanym ze sztuczną inteligencją. Około 30 firm partnerskich wystawiało się na stoiskach, co dodatkowo podkreśliło dynamiczną współpracę w całym ekosystemie odlewniczym w USA.

„Naprawdę żyjemy w epoce sztucznej inteligencji – pojawienie się generatywnej sztucznej inteligencji całkowicie zmienia krajobraz technologiczny” – powiedziała Siyoung Choi, prezes i dyrektor generalny Foundry Business, podczas wydarzenia Samsung w San Jose w Kalifornii.

Samsung spodziewa się, że globalne przychody branży chipów wzrosną do 778 miliardów dolarów do 2028 roku, dzięki chipom AI, powiedział Choi. Na odprawie z reporterami poprzedzającej wydarzenie wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i marketingu Foundry Marco Chisari powiedział, że firma wierzy, że luźne prognozy dyrektora generalnego OpenAI Sama Altmana dotyczące rosnącego popytu na chipy AI są realistyczne.

Jak wcześniej informował Reuters, Altman powiedział kierownictwu kontraktowego producenta chipów TSMC, że chce zbudować około trzydziestu nowych fabryk chipów. Samsung jest jedną z niewielu firm, które pod jednym dachem sprzedają chipy pamięci, oferują usługi odlewnicze i projektują chipy. W przeszłości takie połączenie często działało przeciwko tej firmie, ponieważ niektórzy klienci obawiali się, że współpraca z jej odlewnią może przynieść Samsungowi korzyści jako konkurentowi w innej dziedzinie.

Południowokoreański gigant technologiczny zachwalał także swoją najnowocześniejszą architekturę chipów znaną jako Gate All-Around (GAA), rodzaj architektury tranzystorowej, która pomaga poprawić wydajność chipa i zmniejszyć zużycie energii. GAA jest postrzegane jako ważne, aby kontynuować produkcję coraz potężniejszych chipów dla sztucznej inteligencji, w miarę jak chipy stają się coraz cieńsze do tego stopnia, że ​​przesuwają granice fizyki.

Chociaż konkurenci, tacy jak światowa odlewnia nr 1 TSMC, również pracują nad chipami wykorzystującymi GAA, Samsung zaczął stosować GAA wcześniej i poinformował, że planuje masową produkcję 3-nanometrowych chipów drugiej generacji z wykorzystaniem GAA w drugiej połowie tego roku. Samsung ogłosił także swój najnowszy 2-nanometrowy proces wytwarzania chipów obliczeniowych o wysokiej wydajności, w ramach którego szyny zasilające znajdują się z tyłu płytki, aby poprawić dostarczanie mocy. Masowa produkcja planowana jest na rok 2027.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE