Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung przyspiesza rozwój CXL dzięki infrastrukturze z certyfikatem Red Hat

Firma Samsung Electronics, największy na świecie producent układów pamięci, ogłosiła we wtorek, że zbudowała pierwszą w branży certyfikowaną infrastrukturę Compute Express Link, co stanowi kluczowy krok nie tylko dla weryfikacji produktu, ale także dla stworzenia ekosystemu open source. 

Centrum badawcze Samsung Memory Research Center zlokalizowane w Hwaseong w prowincji Gyeonggi otrzymało certyfikat od firmy Red Hat, wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań typu open source, który umożliwia technologicznemu gigantowi bezpośrednią weryfikację produktów, oprogramowania i innych elementów konfigurujących serwery związanych z CXL.

CXL to interfejs nowej generacji, który obsługuje płynne połączenia pomiędzy jednostką centralną a układami pamięci, przyspieszając przetwarzanie danych. Powszechnie uważa się, że nowa technologia, wraz z chipem pamięci o dużej przepustowości, usprawnia przetwarzanie danych w centrach danych wykorzystujących sztuczną inteligencję, ponieważ może radykalnie zwiększyć pojemność pamięci, jednocześnie zmniejszając koszty funkcjonowania obiektu.

Według firmy Samsung produkty CXL zweryfikowane w certyfikowanym SMRC będą uprawnione do ubiegania się o rejestrację produktu w firmie Red Hat, co umożliwi szybszy rozwój produktu. Firma będzie mogła także dostarczać klientom rozwiązania szyte na miarę, optymalizując produkty na wcześniejszych etapach rozwoju – dodał Samsung. Klienci korzystający z produktów z certyfikatem Red Hat mogą budować systemy o wysokiej wydajności, otrzymując światowej klasy wsparcie dla systemu Linux, uzupełniające stabilną pracę sprzętu Samsung.

Teraz gigant chipów po raz pierwszy w branży zweryfikował swój moduł pamięci DRAM CXL na targach SMRC w tym miesiącu. Wcześniej firma zweryfikowała także pamięć CXL i dyski półprzewodnikowe do centrów danych w systemie Red Hat.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza współpraca z firmą Red Hat umożliwia dostarczanie naszym klientom produktów pamięci CXL o zwiększonej niezawodności – powiedział Song Taek-sang, wiceprezes i szef nowego zespołu ds. rozwoju rozwiązań DRAM w firmie Samsung Electronics. – Dzięki naszej ciągłej współpracy obejmującej oprogramowanie i sprzęt pozostaniemy w czołówce opracowywania innowacyjnych rozwiązań pamięci, a także ekosystemu CXL”.

Dzięki partnerstwu firmy Samsung i Red Hat mają na celu dostarczanie klientom rozwiązań odpowiednich dla szerokiej gamy systemów użytkowników, wprowadzając jednocześnie nowe standardy technologiczne różnym partnerom i klientom oraz rozszerzając ekosystem pamięci CXL, powiedział gigant technologiczny.

Przez ostatnie lata Samsung był liderem wciąż powstającego sektora CXL. Firma wprowadziła pierwszą w branży 128-gigabajtową pamięć DRAM obsługującą CXL 2.0 w maju 2021 r. i opracowała pierwsze w branży rozwiązanie do tworzenia oprogramowania dla pamięci CXL. W maju 2023 roku firma opracowała pierwszą w branży pamięć CXL DRAM obsługującą tę technologię, rozpoczynając masową produkcję jeszcze w tym roku.

Tymczasem w obliczu rosnącego zapotrzebowania na obliczenia o wysokiej wydajności firmy odnotowują coraz większe wysiłki mające na celu przyspieszenie komercjalizacji najnowocześniejszych technologii.

Firma Intel, która produkuje około 80 procent procesorów do serwerów, zaprezentowała Xeon 6, procesor nowej generacji dla centrów danych, obsługujący technologię CXL 2.0. Według Yole Intelligence oczekuje się, że światowy rynek CXL szybko wzrośnie z 1,7 mln dolarów w 2022 r. do 2,1 mld dolarów w 2026 r., co oznacza sześciokrotny wzrost rocznie. Według analityka rynku CXL DRAM zajmie około 70 procent rynku, a w 2026 r. przeznaczy 1,5 miliarda dolarów.

Samsung jest jednym z 15 członków-założycieli globalnego konsorcjum CXL utworzonego w 2019 roku w celu opracowywania specyfikacji technicznych dla powstających modeli technologii nowej generacji, promujących otwarty ekosystem dla akceleratorów centrów danych. Obecnie w konsorcjum uczestniczy 240 członków, w tym Intel, Nvidia i AMD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version