Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Samsung inwestuje kolosalne środki w rozwinięcie możliwości produkcyjnych – wkrótce ogłosi kolejne plany budowy fabryk chipów.

Samsung Foundry zajmujący się produkcją chipów ma ogłosić w tym tygodniu plany budowy wartej 17 miliardów dolarów fabryki chipów w Stanach Zjednoczonych.

Wiceprezes Samsunga, Lee-jae Yong, odwiedził Stany Zjednoczone w weekend, gdzie spotkał się z urzędnikami rządowymi oraz szefami firm technologicznych i biofarmaceutycznych. Przedmiotem rozmówi była m.in. nowa fabryka firmy w USA. Zakład produkcyjny będzie drugim tego rodzaju niedawno zbudowanym w Stanach Zjednoczonych. Podobna inwestycję uruchomił TSMC w stanie Arizona.

Źródła branżowe z Korei Południowej spekulowały, że podróż wiceprezesa do USA odbyła się, aby sfinalizować umowę dotyczącą lokalizacji nowego zakładu produkcyjnego chipów Samsunga w tym kraju. Koreańska firma obecnie ocenia kilka lokalizacji, głownie pod kątem zasilania (bliskości elektrowni). Wydaje się, że decyzja jest bliska, ponieważ firma wycofała niektóre dokumenty przedłożone władzom w Teksasie. Stan jest jedną z trzech potencjalnych lokalizacji – dwie pozostałe znajdują się w Arizonie i Nowym Jorku.

Według  koreańskich publikacji, Samsung ogłosi decyzję dotyczącą obiektu o wartości 17 miliardów dolarów jeszcze w tym tygodniu. Fabryka chipów Samsunga o wartości 17 miliardów dolarów będzie drugim takim zakładem firmy w USA. Oczekuje się, że rozpocznie produkcję od 2024 r. i będzie produkować półprzewodniki wytwarzane przy użyciu zaawansowanych procesów produkcyjnych. 18 listopada wiceprezes Lee spotkał się z członkami Kongresu USA odpowiedzialnymi za przepisy dotyczące wspierania inwestycji w półprzewodniki, aby poprosić o wsparcie w uchwaleniu powiązanych przepisów. Urzędnik, który uczestniczył w spotkaniu, powiedział, że lokacje kandydujące zostaną oficjalnie ogłoszone w tym tygodniu.

Po spotkaniach w Waszyngtonie, Lee udał się na Zachodnie Wybrzeże, aby spotkać się z dyrektorem generalnym Microsoft Corporation, Satyą Nadellą i przedstawicielami Amazona. Z szefem Microsoftu omówił nowe technologie, takie jak rozszerzona i wirtualna rzeczywistość oraz półprzewodniki. Podczas podróży Lee spotkał się również z kierownictwem producenta szczepionek Moderna i operatora sieci bezprzewodowej Verizon.

 

Kanada zakazuje anten łączności 5G wokół lotnisk. Powód? Potencjalne zakłócenia wysokościomierzy.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE