Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Rozstrzygnięte przetargi w branży IT – w IV kwartale 2017 r. rozstrzygnięto 5430 przetargów i zleceń o łącznej wartości ponad 1,8 mld zł.

Rozstrzygnięte przetargi w branży IT – podsumowanie IV kwartału 2017 r. przygotowane przez Serwis Pressinfo.pl. W IV kwartale 2017 roku, dokonano rozstrzygnięć 5430 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy związane z branżą IT. Ich łączna wartość wyniosła ponad  1, 8 mld zł.

Według wyliczeń Pressinfo.pl, 4704  rozstrzygnięcia dotyczyły bezpośrednio branży IT (nie były powiązane z innymi branżami). Wśród wyników przetargów przeważającą część stanowiły przetargi na dostawę/dzierżawę komputerów/serwerów. W IV kwartale 2017 roku stanowiły one 45% wszystkich przetargów w tej branży (2108 wyników). Kolejne miejsce należało do przetargów dotyczących urządzeń, akcesoriów biurowych i  komputerowych – 1128 wyników (24%) oraz  oprogramowania komputerowego – 799 wyników (17%).

W IV kwartale 2017 r. największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży IT w badanym okresie ogłosili organizatorzy z województwa mazowieckiego – 1648 wyników. Kolejne miejsca zajęły województwa: małopolskie (489) oraz śląskie (442). Najsłabiej wypadło województwo lubuskie (73 wyniki). W zestawieniu pojawiły się 4 rozstrzygnięcia postępowań przetargowych ogłoszonych przez polskie placówki dyplomatyczne.

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest również mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 1,1mld zł. Kwota ta stanowi aż 64% ogólnej wartości wszystkich rozstrzygnięć w Polsce. . Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa małopolskie z łączną kwotą ponad 102 mln zł oraz wielkopolskie – ponad 92 mln zł.

Według danych Pressinfo.pl, liderem pod względem ilości wygranych postępowań przetargowych w branży IT w IV kwartale 2017 roku jest firma: PH ICOD.PL, która wygrała aż 155 postępowań. Pod względem najwyższej łącznej wartości za wygrane przetargi liderem została firma COMARCH POLSKA S.A., która zgromadziła na swoim koncie kwotę 129 mln zł.  Drugie miejsce należy do firmy ATENDE S.A. (59 mln zł). Podium zamyka INTEGRATED SOLUTIONS SP. Z O.O. z kwotą 55 mln zł.

Rozstrzygnięcie zamówienia publicznego  o najwyższej wartości zostało opublikowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przetarg dotyczył Dostawy i wdrożenia systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych. Najkorzystniejsza oferta należała do firmy COMARCH POLSKA S.A.

Nadszedł długo wyczekiwany i zapowiadany czas żniw w branży informatycznej. Rozpędzona gospodarka, o której informuje zarówno rząd, jak PKB, znalazła również odzwierciedlenie na rynku zamówień publicznych w branży informatycznej. Ruszyły przetargi wspomagane dotacjami unijnymi, opublikowano rozstrzygnięcia zamówień publicznych największych urzędów i instytucji w kraju: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości. Postępowanie przetargowe na utrzymanie swojego systemu rozstrzygnął również ZUS. Kolejnym  czynnikiem mającym wpływ na poprawę sytuacji w branży informatycznej jest wprowadzenie nowych unijnych regulacji (RODO), które od maja 2018 r. zaostrzają przepisy w zakresie ochrony danych osobowych. Restrykcyjny system kar zmobilizował wiele polskich instytucji do poprawienia jakości bezpieczeństwa informacji. – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert Pressinfo.pl