Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Rozstrzygnięte przetargi w branży IT – podsumowanie I kwartału 2017 r., przygotowane przez Serwis Pressinfo.pl

Rozstrzygnięte przetargi w branży IT – podsumowanie I kwartału: 2811 przetargów z branży IT zostało rozstrzygniętych w I kwartale 2017 roku. Ich łączna wartość wyniosła 1,3 mld zł. To o 30% więcej niż w poprzednim kwartale. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Serwis Pressinfo.pl organizatorzy z województwa mazowieckiego ogłosili największą liczbę rozstrzygnięć przetargowych w branży IT w badanym okresie – 842 wyniki. Kolejne miejsca zajęły województwa: małopolskie (305) oraz śląskie (257). Najsłabiej wypadło województwo lubuskie (39 wyników).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest również mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła 787 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych przetargów są województwa dolnośląskie z łączną kwotą 165 mln zł oraz śląskie – 68 mln zł. Najniższa wartość za wyniki przetargów rozstrzygniętych w badanym okresie uzbierała się na koncie województwa lubuskiego – 6 mln zł.

Wśród wyników przetargów, które w całości dotyczyły branży IT (nie były powiązane z innymi branżami) przeważającą część stanowiły przetargi na dostawę/dzierżawę komputerów/serwerów. W I kwartale 2017 roku stanowiły one 37% wszystkich przetargów w tej branży (929 wyników). Kolejne miejsce należało do przetargów dotyczących oprogramowania komputerowego – 538 wyników (22%) oraz urządzeń i akcesoriów biurowych – 534 wyników (12%).

Liderem pod względem ilości wygranych postępowań przetargowych w branży IT w analizowanym okresie była firma: Progress Systemy Komputerowe, która wygrała 50 postępowań. Na podium znalazły się również firmy: PH Icod.pl (46 zwycięstw) oraz El Toro Bobrowski Blatkiewicz (43 wygranych). Pod względem łącznej wartości za wygrane przetargi zwyciężyła Mennica Polska, która zgromadziła na swoim koncie kwotę 141 mln zł. Kolejne miejsca należały do: Sap Polska (81 mln zł) oraz Thomson Reuters (60 mln zł).

Od kilku kwartałów prognozy dotyczące branży informatycznej są pozytywne. W stosunku do poprzedniego kwartału nastąpił  wzrost rozstrzygniętych przetargów, zarówno pod względem ilości, jak i wartości. Niestety do poziomu sprzed dwóch lat jeszcze daleko. Największe oczekiwania związane są z wdrożeniem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ministra Morawieckiego oraz uruchomieniem programu “Od Polski papierowej do cyfrowej” Ministerstwa Cyfryzacji. Celem obu działań ma być podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na branżę IT – mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl