Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Red Hat Enterprise Linux 9 wyznacza nowe standardy dla środowisk wielochmurowych i centrów danych, aż po brzeg sieci, dostępny w najbliższych tygodniach.

Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, zaprezentował dziś Red Hat Enterprise Linux 9, system operacyjny Linux zaprojektowany w celu zwiększenia spójności innowacji w otwartej chmurze hybrydowej, od serwerów typu bare metal do chmur publicznych i najdalszych obrzeży sieci przedsiębiorstw. Red Hat Enterprise Linux 9 został zaprojektowany tak, aby napędzać transformację przedsiębiorstw równolegle z ewoluującymi siłami rynkowymi i wymaganiami klientów w zautomatyzowanym i rozproszonym świecie IT. Platforma będzie dostępna w najbliższych tygodniach.

Przez dwie dekady Red Hat Enterprise Linux służył jako szkielet korporacyjnego IT, zarówno w centrach danych, jak i w chmurze publicznej, dając klientom elastyczność i większe możliwości wyboru. Dzięki tej innowacyjnej platformie klienci firmy Red Hat mogą wybrać architekturę bazową, dostawcę aplikacji lub dostawcę chmury, zachowując spójność niezbędną dla nowoczesnego IT. Wszystko to razem sprawiło, że Red Hat Enterprise Linux stał się epicentrum innowacji. Według badania IDC sponsorowanego przez Red Hat, globalna gospodarka związana z Red Hat Enterprise Linux przekroczy 13 bilionów dolarów w 2022 roku. Obejmuje to wspieranie działalności biznesowej klientów firmy Red Hat, co przyniesie korzyści finansowe o łącznej wartości 1,7 bln USD w 2022 r.

Bazując na dekadach nieustannych innowacji, najnowsza wersja wiodącej na świecie platformy linuksowej dla przedsiębiorstw jest pierwszym produkcyjnym wydaniem zbudowanym w oparciu o CentOS Stream, stale wydawanej dystrybucji Linuksa opartej na kodzie źródłowym Red Hat Enterprise Linux. Pomaga to szerokiej społeczności wspierającej Red Hat Enterprise Linux – od partnerów, przez klientów, po niezależnych użytkowników – w dostarczaniu opinii, kodu i aktualizacji funkcji dla czołowej na świecie platformy linuksowej dla przedsiębiorstw.

IDC przewiduje, że „do 2023 r. 40% firm z grupy G2000 przedefiniuje swoje procesy wyboru chmury, skupiając się na wynikach biznesowych, a nie na wymaganiach IT, oraz na zapewnieniu dostępu do ofert dostawców obejmujących urządzenia, brzeg sieci, dane i środowiska informatyczne”. Dla firmy Red Hat oznacza to, że kluczowa jest ujednolicona platforma, która może objąć wszystkie te obszary i zapewnić obsługę zoptymalizowaną zarówno pod kątem innowacji, jak i stabilności środowiska produkcyjnego. Red Hat Enterprise Linux 9 to platforma umożliwiająca zespołom operacyjnym i programistom realizację nowych projektów bez konieczności rezygnacji z istniejących obciążeń lub systemów.

 

Spójna platforma od środowisk wielochmurowych i centrów danych, aż po brzeg sieci

Klienci mogą używać Red Hat Enterprise Linux dla ich unikalnych wymagań operacyjnych, a to dzięki szerokiej dostępności i możliwościom wdrożenia u wiodących dostawców chmury obliczeniowej. Dotychczasowi klienci mogą migrować subskrypcje Red Hat Enterprise Linux do wybranej przez siebie chmury za pomocą Red Hat Cloud Access, podczas gdy każdy klient, który chce wykorzystać skalę i moc chmury publicznej, będzie mógł wdrożyć platformę na żądanie u głównych dostawców usług w chmurze, w tym Amazon Web Services (AWS), Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure.

Wszechstronność platformy obejmuje również urządzenia brzegowe. Zainteresowanie przedsiębiorstw obliczeniami brzegowymi rośnie, a prognozy przewidują, że do 2025 r. rynek ten osiągnie wartość ponad ćwierć biliona dolarów. Red Hat Enterprise Linux 9 zawiera kluczowe ulepszenia zaprojektowane specjalnie w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb IT w środowisku brzegowym. Możliwości te obejmują:

  • Kompleksowe zarządzanie infrastrukturą brzegową, dostarczane jako usługa do nadzorowania i skalowania zdalnych wdrożeń z większym bezpieczeństwem i funkcjami kontrolnymi, obejmujące dostarczanie bezdotykowe, widoczność stanu systemu i bardziej elastyczne usuwanie luk w zabezpieczeniach – wszystko z jednego interfejsu.
  • Automatyczne przywracanie kontenerów z Podmanem, zintegrowaną technologią zarządzania kontenerami Red Hat Enterprise Linux, która może automatycznie wykryć, czy nowo zaktualizowany kontener nie uruchamia się, a następnie przywrócić go do poprzedniej działającej wersji.

Red Hat Enterprise Linux 9 podkreśla również wysiłki firmy Red Hat w zakresie dostarczania kluczowych funkcji systemu operacyjnego jako usług, począwszy od nowej usługi tworzenia obrazów. Wspierając istniejącą funkcjonalność podstawowej platformy, usługa ta obsługuje tworzenie obrazów dla niestandardowych systemów plików oraz głównych dostawców usług chmurowych i technologii wirtualizacji w tym AWS, Google Cloud, Microsoft Azure i VMware.

Red Hat i AWS współpracują od ponad dekady, aby wspierać najnowszą wersję Red Hat Enterprise Linux w momencie jej uruchomienia na AWS. Ostatnio klienci mogą już uruchamiać obciążenia oparte na Red Hat Enterprise Linux na instancjach AWS, które wykorzystują zaprojektowane przez AWS procesory Graviton. Integracja Red Hat Enterprise Linux 9 z procesorami AWS Graviton pomaga zoptymalizować wydajność cenową dla szerokiego zakresu obciążeń w chmurze działających w Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2).

 

Środowiska informatyczne ukierunkowane na automatyzację

W miarę jak systemy informatyczne stają się coraz bardziej skomplikowane i obejmują coraz więcej różnorodnych obciążeń, towarzyszy wzrost dynamiki i złożoności zagrożeń.

Red Hat Enterprise Linux 9 pokazuje zaangażowanie firmy Red Hat w dostarczanie wzmocnionej platformy linuksowej, która może obsługiwać najbardziej wrażliwe obciążenia, łącząc innowacje z rozszerzonymi możliwościami bezpieczeństwa.

Poza wzmacnianie, testowaniem i skanowaniem podatności na ataki, które przechodzą wszystkie wersje Red Hat Enterprise Linux, Red Hat Enterprise Linux 9 zawiera funkcje, które pomagają wyeliminować luki w zabezpieczeniach na poziomie sprzętowym, takie jak Spectre i Meltdown, a także funkcje pomagające procesom w przestrzeni użytkownika tworzyć obszary pamięci niedostępne dla potencjalnie złośliwego kodu. Platforma zapewnia również gotowość do spełnienia wymagań klientów w zakresie bezpieczeństwa, wspierając PCI-DSS, HIPAA i inne.

Red Hat Enterprise Linux 9 wprowadza także architekturę pomiaru integralności (IMA) cyfrowych haszy i podpisów. Dzięki architekturze pomiaru integralności użytkownicy mogą weryfikować integralność systemu operacyjnego za pomocą cyfrowych podpisów i haszy. Pomaga to w wykrywaniu nieuczciwych modyfikacji infrastruktury, ułatwiając ograniczanie możliwości narażania systemów na ataki.

 

Spójna automatyzacja w całej chmurze hybrydowej

W miarę jak systemy IT stają się coraz bardziej zróżnicowane i obejmują coraz więcej obciążeń, zespoły operacyjne IT wykorzystują zautomatyzowane systemy i narzędzia. Red Hat Enterprise Linux 9 pomaga organizacjom IT wprowadzić automatyzację w całej chmurze hybrydowej, dzięki ułatwieniom zmniejszającym złożoność i zwiększającym łatwości zarządzania.

Platforma wprowadza rozszerzony zestaw Ról Systemowych Red Hat Enterprise Linux, które zapewniają zautomatyzowany przepływ pracy dotworzenia określonych konfiguracji systemu. Red Hat Enterprise Linux 9 jeszcze bardziej rozszerza ten wybór, dodając nowe role systemowe dla Postfixa, klastrów wysokiej dostępności, zapory sieciowej, Microsoft SQL Server, konsoli internetowej i innych.

Red Hat Enterprise Linux 9 umożliwia także bieżące wprowadzanie poprawek do jądra systemu z poziomu konsoli internetowej Red Hat Enterprise Linux, co pozwala działom IT jeszcze bardziej zautomatyzować sposób realizacji krytycznych zadań na dużą skalę. Ponadto umożliwia to zespołom IT stosowanie aktualizacji w dużych, rozproszonych środowiskach bez konieczności korzystania z narzędzi wiersza poleceń, co ułatwia rozwiązywanie problemów mających wpływ na produkcję, począwszy od głównego centrum przetwarzania danych, poprzez wiele chmur, aż po sieci brzegowe.

Bazując na strategicznym sojuszu z Microsoft rozszerzonym w 2015 r., Red Hat Enterprise Linux 9, dostępny jest od razu na Microsoft Azure, co zapewnia fundament do obsługi kluczowych technologii Microsoft, w tym Microsoft SQL Server. Obejmuje to dostosowane do potrzeb wydajności moduły co-pilot, dostrojone profile, rolę systemową SQL Server obsługiwaną przez Ansible i wiele innych. Red Hat Enterprise Linux 9 kontynuuje również pełne wsparcie dla rozwoju i aplikacji .NET, dzięki czemu aplikacje tworzone przy użyciu platformy programistycznej Microsoftu są dostępne na wiodącej na świecie platformie Linux dla przedsiębiorstw.

Google Cloud tworzy zespół Web3, który będzie odpowiedzialny za tworzenia usług dla programistów korzystających z aplikacji blockchain.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE