Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Raport Dell’Oro Group – przychody z zabezpieczeń sprzętowych spadły o 9%, podczas gdy wirtualne i SaaS wzrosły o 24%

Według niedawno opublikowanego raportu Dell’Oro Group, źródła informacji rynkowych na temat branży telekomunikacyjnej, bezpieczeństwa, sieci i centrów danych, rynek bezpieczeństwa sieci odnotował skromny jednocyfrowy wzrost przychodów w pierwszym kwartale 2024 r., osiągając 5,5 mld USD.

Ten niewielki wzrost, w porównaniu z dwucyfrowym wzrostem rok temu, był spowodowany znacznym spadkiem liczby rozwiązań sprzętowych i kontrastującym z nim wzrostem liczby dostarczanych w chmurze i wirtualnych rozwiązań bezpieczeństwa sieci. Odejście od tradycyjnego sprzętu na rzecz bardziej elastycznych rozwiązań opartych na chmurze przekształca branżę, ponieważ przedsiębiorstwa reagują na ewoluujące zagrożenia cybernetyczne i potrzebę skalowalnych środków bezpieczeństwa.

„Na rynku borykającym się z trudnościami ekonomicznymi i zmieniającymi się preferencjami architektonicznymi, spadek popularności sprzętowych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego był spodziewany, ale wciąż zauważalny – powiedział Mauricio Sanchez, Sr. Director, Enterprise Security and Networking w Dell’Oro Group. – Ponieważ przedsiębiorstwa nadal poruszają się w złożoności współczesnych cyberzagrożeń, zwrot w kierunku bardziej elastycznych, skoncentrowanych na chmurze rozwiązań jest niewątpliwy i niezbędny dla przyszłej odporności”.

Jakie wnioski można wyciągnąć z badania? Oto informacje z raportu kwartalnego Network Security za I kwartał 2024 r:

  • Rynek zapór sieciowych: Całkowite przychody z firewalli spadły trzeci kwartał z rzędu, spadając jednocyfrowo do nieco poniżej 3 miliardów dolarów. W podziale na podsegmenty odnotowano znaczne zróżnicowanie przychodów, od 14-procentowego spadku rok do roku w przypadku wysokiej klasy zapór sieciowych do 28-procentowego wzrostu rok do roku w przypadku zapór wirtualnych.
  • Czterech największych dostawców zapór sieciowych (Palo Alto Networks, Fortinet, Cisco i Check Point) posiadało 68 procent całego rynku, co stanowi rekord wszechczasów, który z czasem stale rośnie, ponieważ przedsiębiorstwa konsolidują się w oparciu o podstawowy zestaw dostawców.
  • Rynek SSE: Przychody z SSE wzrosły o 24% r/r, co było najniższym tempem wzrostu w historii i po raz pierwszy przychody nie wzrosły kwartał do kwartału od rozpoczęcia śledzenia w 1 kwartale 2019 roku. Mimo to firmy Zscaler, Palo Alto Networks i Netskope, których łączne przychody stanowiły ponad połowę rynku, odnotowały łącznie 38-procentowy wzrost przychodów rok do roku, co odzwierciedla szeroki zakres ich rozwiązań i dużą atrakcyjność dla klientów. Największymi dostawcami SSE pod względem przychodów pozostają Zscaler, Broadcom/Symantec i Palo Alto Networks.
  • Rynek WAF: Przychody WAF wzrosły o 23% r/r, co oznacza kontynuację odbicia, które rozpoczęło się w 1 kwartale 2023 r., gdy przedsiębiorstwa ponownie zwróciły uwagę na transformację aplikacji i ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Akamai nadal był dostawcą numer jeden pod względem przychodów.

IT Champions 2024 – Niezwykle prestiżowe nagrody branżowe wydawnictwa IT Reseller zostały wręczone! Poznaj zwycięzców!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE