Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rapidus ponoć stara się o finansowanie bankowe na masową produkcję

Rapidus, założony w sierpniu 2022 r., jest spółką joint venture finansowaną przez osiem japońskich firm: Toyota, Sony, NTT, NEC, SoftBank, Denso, producenta pamięci NAND Flash Kioxia i Mitsubishi UFJ.

TrendForce za raportem Kyodo News podaje, że japoński producent chipów Rapidus ma rozpocząć masową produkcję chipów 2 nm do 2027 roku. Aby zabezpieczyć niezbędne fundusze na produkcję półprzewodników, Rapidus ma starać się o 100 miliardów jenów finansowania od banków.

Jak doniesiono, Rapidus zwrócił się o finansowanie do trzech największych banków Japonii – Mitsubishi UFJ Financial Group, Sumitomo Mitsui Banking Corporation i Mizuho Bank – a także do Development Bank of Japan. Ponadto Rapidus zwrócił się do obecnych udziałowców, w tym do Toyoty, o dodatkowe inwestycje. Odpowiedź tych udziałowców jest teraz kluczowa.

Raport wskazuje ponadto, że Rapidus obecnie opiera się głównie na dotacjach rządowych, aby rozwijać swoje projekty. Aby osiągnąć swój cel masowej produkcji układów scalonych 2 nm do 2027 r., spodziewana jest całkowita inwestycja w wysokości około 5 bilionów jenów zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego.

Jeśli Rapidus zabezpieczy żądane 100 miliardów jenów finansowania, będzie to oznaczało pierwsze dofinansowanie, produkcja masowduże finansowanie od instytucji finansowych, co stanowi znaczący krok naprzód dla firmy. Według wcześniejszego raportu Nikkei, japoński rząd do tej pory zdecydował się przyznać Rapidus 920 miliardów jenów dotacji. Ponadto osiem prywatnych japońskich firm, w tym Toyota, zainwestowało w przedsięwzięcie 7,3 miliarda jenów.

Jednak luka w finansowaniu nadal wynosi około 4 bilionów jenów. Ustanowienie technologii produkcji i pozyskanie klientów to trudne zadania, a niektóre banki ostrożnie podchodzą do udzielania finansowania, co może stanowić przeszkodę w spełnieniu wymogów finansowania.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version