Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Przychody TSMC w drugim kwartale rosną i z łatwością przewyższają prognozy rynkowe

TSMC, największy na świecie kontraktowy producent chipów, odnotował w środę duży wzrost przychodów w drugim kwartale, który z łatwością przekroczył prognozy rynkowe, w związku z rosnącym popytem na aplikacje oparte na sztucznej inteligencji (AI). 

Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, do której klientów należą Apple i Nvidia, skorzystała na gwałtownym wzroście w kierunku sztucznej inteligencji, który pomógł jej przetrwać spadek popytu wywołany pandemią i spowodował, że cena akcji TSMC osiągnęła rekordowy poziom.

Według obliczeń Reutersa, przychody w okresie od kwietnia do czerwca tego roku wyniosły 673,51 miliarda dolarów T (20,67 miliarda dolarów), w porównaniu z szacunkami LSEG SmartEstimate sporządzonymi na podstawie danych 21 analityków, wynoszącymi 654,27 miliarda dolarów. Oznacza to wzrost o 32% w stosunku do roku poprzedniego w porównaniu z 15,68 miliardami dolarów w okresie rok temu. Nie jest to bezpośrednie porównanie, ponieważ TSMC podaje dane dotyczące miesięcznych przychodów wyłącznie w dolarach tajwańskich, ale podaje kwartalne dane dotyczące przychodów i prognozy dotyczące kwartalnych zysków, w obu przypadkach w dolarach amerykańskich.

W swojej ostatniej kwietniowej ankiecie dotyczącej wyników finansowych spółka TSMC prognozowała przychody za drugi kwartał w przedziale od 19,6 miliarda dolarów do 20,4 miliarda dolarów. TSMC poinformowało, że tylko za czerwiec przychody wzrosły o 33% rok do roku, do 207,87 miliardów T$. Spółka nie podała szczegółów w swoim krótkim zestawieniu przychodów. TSMC, najcenniejsza azjatycka spółka notowana na giełdzie, której kapitalizacja rynkowa wynosi 830 miliardów dolarów, w swoim krótkim zestawieniu przychodów nie podała żadnych szczegółów ani prognoz na przyszłość.

Opublikowanie wyników za drugi kwartał zaplanowano na 18 lipca, kiedy to zaktualizowane zostaną także prognozy i plany na bieżący kwartał i resztę roku. Według LSEG SmartEstimate oczekuje się, że TSMC odnotuje 30% wzrost zysku netto w drugim kwartale w stosunku do roku poprzedniego.

Akcje TSMC notowane w Tajpej, notowane na historycznych maksimach, zamknęły się w środę przed publikacją danych o sprzedaży o 0,5%, podobnie jak na szerszym rynku. W tym roku akcje spółki wzrosły jak dotąd o 76%, w porównaniu z 34% wzrostem na szerszym rynku. ADR TSMC wzrosły w poniedziałek o 4,8% do rekordowego poziomu 192,79 dolarów, co na krótko zwiększyło wartość rynkową firmy do 1 biliona dolarów.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE