Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Xi Jinping wzywa Chiny do bycia samowystarczalnymi technologicznie w obliczu napięć z Zachodem

Prezydent Xi Jinping powiedział, że Chiny muszą oddolnie rozwiązywać problemy w kluczowych obszarach technologicznych, ponieważ kraj ten ma do czynienia z rosnącą liczbą kontroli eksportu zaawansowanych technologii, głównie ze strony USA. 

 

Xi powiedział we wtorek podczas sesji studyjnej 24-osobowego Biura Politycznego, jednego z najwyższych organów decyzyjnych rządzącej Komunistycznej Partii Chin, że Chiny muszą wzmocnić podstawowe badania naukowe i technologiczne, jeśli chcą osiągnąć samodzielność i stać się światową potęgą technologiczną, podała państwowa agencja informacyjna Xinhua.

 

„Aby poradzić sobie z międzynarodową konkurencją naukową i technologiczną, osiągnąć wysoki poziom samodzielności i samodoskonalenia… pilnie potrzebujemy wzmocnienia badań podstawowych i rozwiązania kluczowych problemów technologicznych u źródła” – powiedział Xi.

 

Xinhua podkreśla również, że Xi zaznaczył konieczność zwiększenia chińskiej puli talentów technologicznych, nawiązując tym samym do przemówienia z 2021 r., w którym powiedział, że do 2035 r. Chiny „powinny plasować się wśród wiodących krajów na świecie pod względem siły strategicznej i technologicznej oraz naszej armii utalentowanych wysokiej jakości”.

 

Wezwanie to ma miejsce, gdy Chiny stają w obliczu rosnących przeciwności w swoich wieloletnich wysiłkach na rzecz zmniejszenia dystansu do Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w zaawansowanej technologii półprzewodnikowej.

 

W styczniu Japonia i Holandia zgodziły się przestrzegać ograniczeń eksportowych wobec chińskiego sektora chipów, które rząd USA ogłosił w październiku 2022 r. Początkowe sankcje USA miały dotyczyć chińskich zakupów zaawansowanych chipów komputerowych ze sztuczną inteligencją (AI), a także sprzętu, który fabryki chipów mogłyby wykorzystać do produkcji najnowocześniejszych chipów komputerowych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version