Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Prezydent USA, Joe Biden, mianował CEO AMD, dr Lisę Su, do Rady Doradców ds. Nauki i Technologii.

CEO AMD, dr Lisa Su, dołącza do szacownego grona Rady Doradców ds. Nauki i Technologii działającej przy prezydencie USA. W miarę jak technologia staje się coraz ważniejsza, firmy technologiczne stanowią coraz poważniejszą siłę, a świat wchodzi w etap, który chyba można już nazwać “drugą zimną wojną”, rośnie znaczenie współpracy pomiędzy technologicznymi gigantami, a państwami, choćby w postaci doradztwa. 

W Radzie Doradców ds. Nauki i Technologii zasiadają już m.in. dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji w Google Cloud, Phil Venables, dr. William Dally z NVIDIA, dyrektor naukowy Microsoftu dr. Eric Horvitz. Celem Rady Doradców Prezydenta ds. Nauki i Technologii (PCAST), aby pomóc prezydentowi „w sprawach politycznych, w których zrozumienie nauki, technologii i innowacji ma kluczowe znaczenie”.

Na czele PCAST stoją dr Frances Arnold z California Institute of Technology, dr Maria Zuber z MIT oraz dyrektor ds. polityki technologicznej w Białym Domu, dr Eric Lander. Dr Lisa Su, wraz z 30 innymi członkami z różnych organizacji, firm i wiodących uniwersytetów w dziedzinie nauki i technologii, pomoże doradzać prezydentowi Stanów Zjednoczonych w obszarach dotyczących technologii.

W komunikacie PCAST ​​stwierdza również, że członkowie rady są mianowani przez Prezydenta i nie będą czerpać korzyści materialnych z zasiadania w tym gronie. Można jednak spekulować, że wpływ na kształt polityki i regulacji w dziedzinach nauki i technologii może być bardzo cenne, zwłaszcza dla kadry kierowniczej wiodących firm technologicznych.

 

Komisja Europejska przedstawiła pomysły dotyczące ładowarek do smartfonów – jedno gniazdo, jedno szybkie ładowanie i… brak ładowarki.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE