Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Prezes Supermicro planuje osiągnięcie 15% udziału w rynku w przyszłym roku

Charles Liang, prezes i dyrektor generalny giganta serwerów AI Supermicro, wygłosił dziś przemówienie programowe na targach Computex. 

Według raportu CNA, Liang wyrażając swój optymizm co do zwiększania udziału firmy w rynku bezpośredniego chłodzenia cieczą (DLC), zamierza w przyszłym roku zdobyć 15% udziału w rynku nowych centrów danych.

Dzięki współpracy z gigantem GPU NVIDIA, Supermicro stało się jednym z wiodących dostawców systemów AI. CEO podkreślił również, że według raportu przyjęcie bardziej energooszczędnych systemów zielone przetwarzanie danych może być bezpłatne i zapewniać znaczne korzyści.

Według raportu Liang wspomniał, że w ciągu ostatnich 30 lat udział w rynku rozwiązań DLC firmy Supermicro wynosił mniej niż 1%. Ponieważ jednak koszty rozwiązań DLC są obecnie porównywalne z rozwiązaniami chłodzonymi powietrzem, a jednocześnie są bardziej energooszczędne, coraz więcej producentów zaczyna je stosować.

Szacuje się, że Supermicro dostarcza co miesiąc około 1000 szaf chłodzonych cieczą, a celem jest zdobycie 15% udziału w rynku nowych centrów danych w ciągu przyszłego roku. Supermicro oferuje kompleksowe rozwiązania zarówno na poziomie szafy, jak i centrum danych. Jej działalność rozszerzyła się na cały świat, od siedziby głównej w San Jose w Kalifornii po centra produkcyjne i operacyjne w Azji i Europie.

Według raportu CNA Liang stwierdził, że malezyjska fabryka Supermicro ma rozpocząć działalność w czwartym kwartale tego roku, a jej miesięczna zdolność produkcyjna wyniesie do 5000 szafek.

Jeśli chodzi o plany ekspansji Supermicro, Liang powiedział wcześniej, że Supermicro, zatrudniające ponad 4000 pracowników na całym świecie, jego najwyższym priorytetem będzie ekspansja na Tajwanie, mając na celu sfinalizowanie planów dotyczących nowego kampusu w najbliższej przyszłości. Ponadto Liang zwrócił uwagę, że sztuczna inteligencja szybko i znacząco zmienia świat.

Podkreślając silną więź Supermicro z firmą NVIDIA, Liang zaprosił dyrektora generalnego firmy NVIDIA, Jensena Huanga, aby dołączył do niego na scenie. Kiedy Liang przedstawił na scenie szafy serwerowe chłodzone cieczą, Huang pochwalił rozwiązanie chłodzenia cieczą za znaczne obniżenie kosztów centrum danych.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE