Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Prezes Apple zobowiązuje się do utrzymania produkcji komputerów Mac Pro w Teksasie. Firma nie kryje politycznej motywacji podając, że decyzja podjęta została “w ramach zaangażowania na rzecz wzrostu gospodarczego w USA”

Firma Apple ogłosiła dziś, że „w ramach swojego zaangażowania we wzrost gospodarczy w USA” stworzy nowego Maca Pro, którego ogłosiło podczas WWDC w czerwcu. Produkcja ma odbywać się w tym samym obiekcie w Teksasie, w którym produkowany jest Mac Pro poprzedniej generacji od 2013 roku. Decyzja o nieprzenoszeniu produkcji komputera Mac Pro do Chin wynika, przynajmniej częściowo, ze zwolnienia podatkowego przyznanego przez rząd USA 20 września.

Firma wcześniej wnioskowała o zwolnienia z ceł na niektóre komponenty Mac Pro, takie jak np. zasilacz, które są produkowane w Chinach. Tim Cook, dyrektor generalny Apple, powiedział w komunikacie o dochodach firmy z 30 lipca, że ​​producent z Cupertino chce kontynuować produkcję komputera Mac Pro w Austin w Teksasie, ale nie odpowiednich możliwości. Zwolnienia z ceł miały umożliwić produkcję niektórych części w Chinach, ale reszta systemu miałaby być montowana w USA.

Sprawa jest oczywiście nierozerwalnie związana z polityką. Amerykańskie naciski na, wciąż opartą o eksport, chińską gospodarkę mają niewątpliwie na celu ograniczenie jej rozwoju. Prezydent Donald Trump powiedział w lipcu, że Apple nie otrzyma zwolnień z ceł. Umotywował tę decyzję swoim przekonaniem, że firma powinna produkować komputery Mac Pro w USA zamiast w Chinach. Właśnie dlatego Tim Cook powiedział, że firma szuka przede wszystkim zwolnień z ceł. Prezydent zmienił kurs po spotkaniu z Cookiem w sierpniu, a zwolnienie zostało przyznane zaledwie kilka tygodni po tym spotkaniu.

Apple znaczną część produkcji swoich urządzeń realizuje oczywiście w Chinach, stąd naciskało na zwolnienie z ceł. Zakład w Austin to jedna z wielu placówek w USA, w których de facto dochodzi do montażu z, wyprodukowanych wcześniej w Chinach, części (fot. Apple)

Firma Apple wyjaśniła w ogłoszeniu, że „amerykańska produkcja komputerów Mac Pro jest możliwa po wykluczeniu produktów z listy federalnej (red. w mediach określanej mianem “listy Huawei”), które Apple otrzymuje dla niektórych niezbędnych komponentów”. Cook powiedział również w oświadczeniu, że Apple „dziękuje administracji za wsparcie w umożliwieniu tej możliwości”. Dodał, że produkty Apple „składają się z części z 36 stanów, obsługujących 450 000 miejsc pracy u amerykańskich dostawców, i będziemy dalej się tutaj rozwijać”.

Produkcja nowego Maca Pro ma się rozpocząć wkrótce w zakładzie w Austin. Firma nie podała daty premiery nowego komputera, mówiąc tylko na swojej stronie internetowej, że urządzenie „nadejdzie tej jesieni”, ale potencjalni kupujący mogą zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia, gdy nowe komputery staną się dostępne.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE