Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Premiera nowych procesorów serwerowych Intel Xeon Scalable drugiej generacji – więcej rdzeni, więcej wątków, więcej pamięci podręcznej.

Będzie szybciej i taniej. Intel uaktualnił swoją linię procesorów serwerowych Xeon Scalable o drugą generację tych jednostek. To, co rzuca się w oczy szczególnie, to większa liczba rdzeni niż w jednostkach pierwszej generacji. Intel zdołał także wyraźnie usprawnić wydajność w przeliczeniu na jednego dolara. 

Zgodnie z oczekiwaniami, Intel wprowadził na rynek rodzinę procesorów Xeon Scalable 2. generacji. Pod względem konstrukcyjnym nadal jest to „Cascade Lake”, acz z pewnymi usprawnieniami, zatem można śmiało nazywać te jednostki “Cascade Lake Refresh”. wszystkie 18 nowych jednostek jest oznaczonych sufiksem „R” na samym końcu swojej nazwy kodowej, co wyraźnie wskazuje na “Refresh”, chociaż nigdzie w materiałach Intela nie natknąłem się na nazwę “Cascade Lake Refresh”. Mają one konkurować z procesorami AMD EPYC Rome 2. generacji. Nowe procesory zachowują proces technologiczny 14 nm. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Do pierwszych należy zaliczyć większy pobór prądu i wyższe TDP, do drugich zdolność do osiągania wysokich częstotliwości, uzyskaną w wyniku długiego rozwijania tej technologii produkcji.

Premiera nie jest niczym zaskakującym, ponieważ dowiedzieliśmy się nowej o rodzinie procesorów Intel Xeon Scalable drugiej generacji z przecieków. Dzisiaj Intel oficjalnie prezentuje nową ofertę jednostek serwerowych, która składa się z 18 modeli, zawierających od 8 do 24 rdzeni. Nie jest to pełna nowa seria, gdyż Intel skupił się przede wszystkim na liniach Gold, Silver i Bronze, podczas gdy linia Platinum pozostaje niezmieniona… chyba, że chodzi o ceny – te jednak spadły jeszcze w styczniu.

Intel poinformował, że w nowych Xeonach uzyskał 36% poprawy wydajności i do 42% wyższą wydajność w przeliczeniu na dolara, w porównaniu do pierwszych układów Cascade Lake. Według samego Intela nowa rodzina Xeon zapewnia:

Najwyższe w branży częstotliwości pracy na potrzeby zastosowań wymagających wysokiej wydajności: Nowe procesory Intel Xeon Gold 6200 zapewniają częstotliwość pracy aż do 4,5 GHz dzięki technologii Intel Turbo Boost i do 33% więcej pamięci podręcznej procesora, oferując klientom przełomową wydajność w obciążeniach powiązanych z częstotliwością.

Podniesiona wydajność dla popularnych zadań: Nowe procesory Intel Xeon Gold 6200R i 5200R zapewniają dodatkową wartość dzięki kombinacji wyższych częstotliwości, zarówno bazowej, jak i uzyskiwanej dzięki Intel Turbo Boost, ze zwiększoną pojemnością pamięci podręcznej CPU.

Zwiększona opłacalność i możliwości w segmencie entry-level, na brzegu sieci, w urządzeniach sieciowych oraz w IoT: Nowe procesory Intel Xeon Gold 6200U, Silver 4200R, Sliver 4210T i Bronze 3200R zapewniają większe możliwości dla podstawowej klasy serwerów z jednym gniazdem CPU, a także serwerów brzegowych, sieciowych i zastosowań IoT.

W praktyce natomiast widać, że Intel nie tylko zwiększył liczbę rdzeni i pojemność pamięci podręcznej, ale też obniżył ceny, Dzięki temu nowe jednostki firmy z Santa Clara mają nawiązać równą walkę z układami AMD EPYC 2 generacji.

https://itreseller.com.pl/itrnewhuawei-zaprezentowal-nowa-wersje-matebook-x-pro-flagowego-laptopa-marki-ktory-ponownie-definiuje-standard-premium-w-segmencie-laptopow/

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE