Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Pomoc w walce z fake newsami. Polska Agencja Prasowa (PAP) i GovTech Polska udostępniają kod źródłowy narzędzia #FakeHunter

fake newsy,Polska Agencja Prasowa ,PAP, GovTech , GovTech Polska,  kod źródłowy , #FakeHunter

W ramach prowadzonego przez Polską Agencję Prasową i GovTech projektu fact-checkingowego #FakeHunter, udostępniono kompletny kod źródłowy wykorzystywanych w nim narzędzi. Repozytoria można pobrać z profilu GovTech Polska w serwisie GitHub.

 

#FakeHunter to działający od 8 kwietnia projekt fact-checkingowy PAP i GovTech Polska. Jest to nowatorskie narzędzie do walki z fake newsami, manipulacją oraz dezinformacją w sieci, angażujące społeczność internetową. Internauci mogą zgłaszać za pomocą specjalnej aplikacji wątpliwe treści do sprawdzenia i po zweryfikowaniu ich przez społecznych weryfikatorów oraz ekspertów PAP otrzymują wiarygodną odpowiedź. Werdykty publikowane są w serwisie fakehunter.pap.pl.

 

Trzon grupy projektowej, która stworzyła system, stanowili wolontariusze. Dzięki nim powstało rozwiązanie składające się z trzech modułów: Collectora, Panelu oraz Portalu. Collector ma formę wtyczki do przeglądarki internetowej (Google Chrome oraz Mozilla Firefox), przez którą użytkownicy zgłaszają treści do weryfikacji. Wtyczka rejestruje zrzut ekranu i adres URL strony internetowej, tekst zaznaczony na niej przez użytkownika wraz z jego własnym komentarzem i adresem e-mail. Collectora stworzono w języku Python (wersja 3.8), za pomocą platformy programistycznej fastAPI.

 

Panel to zaplecze do gromadzenia i weryfikacji zgłoszonych treści. W pierwszej kolejności są one rozsyłane do fact-checkerów społecznych, a werdykt jest wyłaniany po uzyskaniu dwóch zgodnych opinii. Ostateczna decyzja należy do wspierających ich ekspertów PAP. Portal to ostatni element systemu, gromadzący treści zweryfikowane przez fact-checkerów społecznych i zespół ekspertów PAP pod adresem https://app.fakehunter.pap.pl. Aplikacja składa się z dwóch elementów – listy oraz widoku szczegółowego z opisem konkretnego zgłoszenia i werdyktem. Panel i Portal stworzono w języku Python (wersja 3.7) z wykorzystaniem platformy programistycznej Django (wersja 3.0) rozszerzonej o bibliotekę Django Rest Framework. Interfejs obu modułów przygotowano w języku JavaScript z użyciem środowiska programistycznego React. System korzysta z bazy danych PostgreSQL (wersja 11).

 

Udostępnienie kodu źródłowego projektu #FakeHunter na licencji MIT (to jedna z najprostszych i najbardziej liberalnych licencji otwartego oprogramowania) daje prawo do kopiowania, rozwijania oraz dalszej dystrybucji. Dzięki temu organizacje i społeczności fact-checkingowe na całym świecie mogą rozwijać podobne narzędzia i dostosowywać je do własnych potrzeb, skuteczniej walcząc z plagą fake newsów i dezinformacji.

 

Partnerami projektu #FakeHunter są Demagog, DO OK, Objectivity oraz Amazon Web Services.

Kod źródłowy #FakeHunter można znaleźć pod adresem: https://github.com/govtech-polska.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewernw-niezalezny-dostawca-uslug-bezpieczenstwa-it-w-niemczech-zbadal-kod-zrodlowy-udg-sieci-5g-marki-huawei-wyniki-jednoznacznie-potwierdzaja-ze-sieci-rdzeniowe-5g-huawei-sa-bezpieczne-i-niezawodne/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE