Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Polska technologia w kosmosie – Virgin Orbit podpisało umowę z wrocławską firmą SatRevolution.

Virgin Orbit, spółka-córka Virgin Group, jest jednym z przejawów kosmicznych dążeń Richarda Bransona. To jedna z firm, które konkurują z SpaceX Elona Muska w kosmicznym wyścigu, w którym rywalizują nie państwa, jak za czasów zimnowojennej rywalizacji kosmicznej, a firmy i ich ekscentryczni liderzy. Teraz działania Virgin Orbit będzie wspomagała firma SatRevolution – pochodząca z Wrocławia. 

Misja LauncherOne będzie pierwszą, która wyniesie ładunek do konstelacji satelitarnej SatRevolution STORK Earth Observation.
Virgin Orbit, kalifornijska firma zajmująca się wynoszeniem satelitów na orbitę, ogłosiła dziś podpisanie nowej umowy z SatRevolution, polską firmą wyspecjalizowaną w tworzeniu satelit NewSpace. W ramach kontraktu, Virgin Orbit jeszcze w tym roku na pokładzie swojej rakiety LauncherOne, wyniesie na orbitę dwie małe satelity: STORK-4 i STORK-5 (MARTA).

Oparte na nowoczesnej platformie UniBus 3U CubeSat, opracowanej przez SatRevolution, STORK-4 i STORK-5 (MARTA) są pierwszymi satelitami optycznymi, które zostaną wyniesione na orbitę w ramach 14-satelitarnej konstelacji STORK. Po umieszczeniu w miejscach docelowych STORK-4 i STORK-5 (MARTA) będą zbierać multispektralne obrazy i dane średniej rozdzielczości dla klientów z branż rolniczej i energetycznej. Misja ta obejmie również opóźnioną integrację satelitów STORK-4 i STORK-5 (MARTA). Jest to jeden z kluczowych kroków w demonstracji usługi szybkiego startu, który będą oferować przyszłe misje LauncherOne. Firmy zamierzają ściśle współpracować, aby zapewnić, aby możliwości szybkiego startu były bardziej dostępne i responsywne.

Satelita wrocławskiej firmy SatRevolutions o nazwie STORK (fot. SatRevolutions)

Umowa opiera się na istniejącej już relacji pomiędzy Virgin Orbit i SatRevolution. W 2019 roku, wraz z blisko tuzinem najlepszych polskich uczelni technicznych, firmy zostały członkami-założycielami konsorcjum, którego celem jest opracowanie pierwszej na świecie dedykowanej komercyjnej misji małych satelitów na Marsa. Konsorcjum Polish Mission to Mars dąży do uruchomienia najlepszej w swojej klasie technologii satelitarnej, korzystając z usług LauncherOne’s Virgin Interplanetary (lub VIP Service). Oferuje ono wyjątkową elastyczność w dostępie do większych i optymalnych okien startowych dedykowanych podróży na Marsa i do innych celów międzyplanetarnych.

 

“Responsywność usług startowych z Virgin Orbit przynosi ogromne korzyści dla twórców konstelacji satelitarnych, takich jak SatRevolution. Cieszymy się, że możemy być częścią pierwszej komercyjnej misji LauncherOne i z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszego partnerstwa i przyjaźni poprzez kolejne wspólne działania.” powiedział CEO SatRevolution Grzegorz Zwoliński.

“Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy wystrzelić najnowocześniejsze satelity z naszymi przyjaciółmi z SatRevolution. Wrocławianie udowadniają, że rewolucja małych satelitów jest w pełnym rozkwicie,” – powiedział CEO , Dan Hart. – “Innowacyjne sieci satelitarne, takie jak STORK, posiadają ogromną wartość w łańcuchu kosmicznych dostaw. LauncherOne jest gotowy, aby wynieść te konstelacje na orbitę dla naszych klientów”.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewacer-opublikowal-swoje-wyniki-finansowe-styczen-2021-byl-rekordowy-a-w-ostatnim-czasie-firma-notuje-imponujace-wzrosty/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE