Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Polscy kierowcy coraz częściej korzystają z prawa jazdy w aplikacji mObywatel. W ledwie rok ta usługa zyskała 4 mln użytkowników.

Nieco ponad rok temu, 5 grudnia 2020 roku, zniknął obowiązek wożenia przy sobie prawa jazdy. Zadebiutował natomiast dokument wirtualny w aplikacji mObywatel. Jak, ta niecodzienna forma, zniosła trwający rok test?

Trzeba przyznać, że jak na tak krótki czas liczba użytkowników jest imponująca. Największe zainsteresowanie użytkowników aplikacja wzbudziła, co zrozumiałe, w chwili debiutu. Rok temu, w ciągu zaledwie dwóch dni, pobrało ją prawie ćwierć miliona użytkowników. 

Od 5 grudnia ubiegłego roku do dziś mPrawo Jazdy na swoje telefony pobrało prawie 4 miliony kierowców – dokładnie 3 949 826 – a to oznacza że każdego dnia instaluje je średnio ponad 10,5 tysiąca osób. To świetny wynik. Mamy nadzieję, że drugi rok mPrawa Jazdy będzie jeszcze lepszy – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

mPrawo Jazdy to jedna z wielu metod zastsowania aplikacji mObywatel. Wszelkie zmiany zachodzące w Centralnej Ewidencji Kierowców trafiają bezpośrednio do cyfrowej wersji dokumentu – bez konieczności dokonywania jakichkolwiek ręcznych zmian. Znajdziemy w nim niemal wszystkie dane, które mamy także w tradycyjnym dokumencie. Inne może być zdjęcie. W aplikacji pobierane jest z mObywatela, czyli będzie takie, jakie mamy w dowodzie osobistym.

mPrawo Jazdy może być przydatne przy wypożyczaniu samochodu, potwierdzaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów, przy zakupie ubezpieczenia, podczas kontroli drogowej lub podczas kolizji, kiedy okazujemy uprawnienia innemu kierowcy bez wzywania policji – mówi minister Adam Andruszkiewicz. – Nasza aplikacja to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem, który potwierdza ich autentyczność – dodaje.

Co ważne, zapisane w mObywatelu są bezpieczne nawet po zgubieniu telefonu dane – chroni je nie tylko zaszyfrowany zapis, ale też zabezpieczenie blokadą telefonu oraz hasło, które wybierasz przy aktywacji aplikacji.

 

Huawei we współpracy z UNESCO podjęła się realizacji projektu TeOSS (Technology-Enabled Open Schools for All) dla cyfrowej edukacji w trzech krajach Afryki.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE