Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Podkręcanie na chipsetach Intela serii B? Możliwe, że nie trzeba będzie wybierać drogiej płyty na chipsecie Z470, by dodać nowemu Core 10 generacji nieco więcej megaherców.

Serwis VideoCardz udostępnił grafiki promocyjne płyty głównej Maxsun B460 iCraft Gaming Endless (MS-iCraft B460M). Co ważniejsze, sugerują one, że podkręcanie jest na tej płycie mało znanego u nas producenta możliwe. Dotychczas overclocking był zarezerwowany dla płyt zbudowanych w oparciu o chipsety z topowej serii Z. Czy Intel naprawdę może umożliwić podkręcanie na nadchodzących płytach głównych z układem B460?

Spośród dwóch twórców chipów AMD zawsze było bardziej łaskawe w kwestii podkręcania, ponieważ firma udostępnia tę funkcję od wysokiej klasy chipsetów serii X aż do low-endowych chipsetów serii A (w których zwykle i tak niewiele dało się zrobić, bowiem podkręcania nie wytrzymywała uboga sekcja zasilania CPU na tanich płytach). Z drugiej strony Intel pozwala na podkręcanie tylko na platformie z serii Z, która zazwyczaj ma wysoką cenę. Jednak Intel może potencjalnie zmienić swoją postawę wobec podkręcania dzięki nowej fali płyt głównych z serii 400 dla procesorów Comet Lake-S 10. generacji. Płyta główna Maxsun wydaje się potwierdzać tę teorię.

B460 iCraft Gaming Endless ma trzy małe, intrygujące przyciski na tylnym panelu. Są one oznaczone literami „L”, „C” i symbolem błyskawicy. W tej chwili nie jesteśmy pewni, co robią przyciski i co oznaczają. Krótki opis, który zawiera trochę marketingowej papki, wskazuje na przyspieszenie procesora jednym kliknięciem. Może to być sztuczka lub wskazówka, że ​​płyty główne B460 mogą mieć możliwości podkręcania. Niewykluczone też, że to tylko sztuczka ze strony producenta, polegająca np. na zwiększeniu nie tyle mnożnika ile, nieznacznie, szybkości BCLK.

Maxsun B460 iCraft Gaming Endless prezentuje przyzwoicie wyglądający ośmiofazowy podsystem zasilania. Radiator wygląda dość solidnie. Obawa o niewystarczające zasilanie do OC, czyli zwyczajowy argument przeciwko overclockingowi na tańszych płytach głównych, może więc być w tym przypadku bezpodstawna. Nierealistyczne jest też myślenie, że Intel zezwalałby bezwarunkowo na podkręcanie na płytach głównych z chipsetem B460, ponieważ mogłoby to doprowadzić do sprzedaży wyższych modeli Z490. Innymi słowy, jeśli Intel włączy podkręcanie na tańszym chipsecie, na pewno będą jakieś ograniczenia. Być może zostanie zablokowana możliwość podkręcania ręcznego – z udostępnieniem jedynie niewielkiego, np. 5 czy 10-procentowego przetaktowania automatycznego. Możliwe też, że będzie to jakiś specjalny tryb, który pozwoli na stałą pracę wszystkich rdzeni CPU z taktowaniem boost jeśli pozwoli na to układ chłodzenia. Dowiemy się wkrótce, kiedy procesory 10 generacji i płyty główne dla nich trafią na rynek.

https://itreseller.com.pl/itrnewintel-publikuje-wyniki-finansowe-za-pierwszy-kwartal-roku-2020-przychody-w-wysokosci-198-mld-dolarow-to-wzrost-o-23-wzgledem-pierwszego-kwartalu-2019/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE