Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Perspektywy Women in Tech Summit – pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej pod hasłem „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w branży technologii”.

Ponad tysiąc najbardziej utalentowanych kobiet z branży IT i technologii spotkało się 27 listopada w Warszawie na „Perspektywy Women in Tech Summit” – pierwszym tego typu wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej. Hasłem przewodnim spotkania było „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w branży technologii”. Jedną z głównych prelegentek była Małgorzata Kasperska, Vice President ITD Middle East Europe Cluster w Schneider Electric, która dzieliła się swoją wiedzą na temat trendów związanych z Internetem Rzeczy, który zmienia technologiczny ekosystem.

 

Wydarzenie organizowane przez Fundację Edukacyjną Perspektywy umożliwiło kobietom realizującym się w branży technologicznej wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy. Na konferencji pojawiły się studentki, profesjonalistki, badaczki i przedstawicielki globalnych firm technologicznych. Finalnie na „Perspektywy Women in Tech Summit” pojawiło się ponad 1000 osób.

 

Rosnąca popularność trendów związanych z Internetem Rzeczy sprawia, że firmy są coraz bardziej zależne od rozwiązań opartych na chmurze. Jednak scentralizowana chmura ma swoje ograniczenia, a przy wprowadzaniu innych systemów często nie pamięta się o podstawowych kwestiach, na przykład związanych z bezpieczeństwem czy chłodzeniem serwerowni – wyjaśnia Małgorzata Kasperska, Vice President ITD Middle East Europe Cluster w Schneider Electric.Rozwiązaniem są mikrocentra danych, które zapewniają przestrzeń na wszystkie procesy i maksymalizują efektywność pracy, a jednocześnie są proste w zarządzaniu.

 

Jako lider transformacji cyfrowej w zarządzaniu energetyką i automatyce, Schneider Electric miał okazję realizować projekty związane z zastosowaniem mikrocentrów danych. Przykłady wdrożeń obejmują słynną barcelońską katedrę Sagrada Familia czy Ministerstwo Zdrowia w Ameryce Południowej.

 

Cieszę się, że na konferencji miałam okazję poznać kobiety z branży i wymienić z nimi doświadczenia oraz pomysły – mówi Małgorzata Kasperska. – W Schneider Electric dbamy o różnorodność i równość, dlatego jesteśmy wdzięczni za zaproszenie do współpracy. Głęboko wierzę w to, że takie spotkania przyczyniają się do rozwoju naszej branży, jednocześnie otwierając ją na kolejne kobiece talenty.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE