Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Panasonic podczas Integration Tech Days 2019 w Warszawie zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania Visual i Pro-AV.

Panasonic podczas Integration Tech Days w Warszawie, przedstawił swoje najnowsze technologie projekcyjne, monitory profesjonalne oraz rozwiązania do produkcji wideo. Zaprezentowane zostały między innymi pierwszy w branży obiektyw z zerowym offsetem i motorycznym zoomem optycznym, projektory laserowe, nowe monitory 4K z serii CQ1, a także rozwiązania do produkcji wideo.

 

W obszarze rozwiązań projekcyjnych firma przedstawiła nowe obiektywy z zerowym offsetem dla projektorów Panasonic 1-Chip i 3-Chip DLP, w tym pierwszy na świecie obiektyw o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) wyposażony w motoryczny zoom optyczny, ET-DLE020. Model cechuje współczynnik rzutu 0,28-0,30:1 (WUXGA) i przesunięcie obiektywu od +50% do -16% (V) i +23% do -10% (H), co daje bardzo dużą swobodę regulacji ekranu. Dzięki temu zapewnia większą elastyczność instalacji projektorów, szczególnie podczas wydarzeń na żywo i w ograniczonych przestrzeniach.

 

Projektory i monitory

Wśród projektorów nowością jest model 1-Chip DLP PT-RQ100. Oferuje jasność 10 000 lumenów i zaawansowane technologie przetwarzania kolorów, m.in. funkcję Pixel Shifting, która przesuwa piksele w obrazie po przekątnej, aby zapewnić rozdzielczość Ultra High Definition (3840 x 2400). Urządzenie jest także wyposażone w Color Harmonizer, który odpowiada za doskonałą reprodukcję kolorów dokładniejszą niż w przypadku innych modeli 1-Chip DLP. Ponadto w projektorze zastosowano ulepszony, innowacyjny system chłodzenia Panasonic, który wraz z hermetycznie zamkniętym blokiem optycznym i konstrukcją bez filtra zapewnia do 20 000 godzin bezobsługowej pracy.

 

Panasonic przedstawił także nową serię projektorów laserowych LCD, PT-MZ16K, która na rynku pojawi się w listopadzie 2019 r. Seria składa się z trzech modeli, które zostały zaprojektowane z myślą o prostej konfiguracji, bezobsługowej pracy i niezawodności. Urządzenia wyróżnia cicha praca (38dB w trybie normalnym) i lekka konstrukcja (22 kg), dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem do sal wykładowych i konferencyjnych.

 

W obszarze profesjonalnych monitorów zaprezentowano nową serię CQ1. Obejmuje ona sześć modeli o jasności 400cd/m2, rozdzielczości 4K (3840×2160), z możliwością obsługi sygnałów 4K/60p. Dwa większe modele o przekątnych 86 i 75 cali są wyposażone w technologię IPS (TH-86CQ1/ TH-75CQ1), z kolei mniejsze (43, 50, 55 i 65 cali) wyposażone są w technologię Vertical Alignment (TH-65CQ1/ TH-55CQ1/ TH-50CQ1/TH-43CQ1). Linia CQ1 została zaprojektowana do nieprzerwanej, 16-godzinnej pracy i wyposażona w interfejs HDMI CEC. Monitory z tej serii sprawdzą się w salach konferencyjnych i klasach szkolnych.

 

Integration Tech Days to dla nas wyjątkowa okazja, aby spotkać się z polskimi klientami i partnerami. Prezentujemy bardzo szeroką ofertę rozwiązań dla różnych sektorów – rozrywki, edukacji czy handlu. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowy projektor do sali konferencyjnej czy mapping całego budynku, nasze rozwiązania technologiczne spełnią potrzeby każdego klienta i umożliwią realizację najbardziej kreatywnych pomysłów – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

 

Produkcja wideo

Spośród kamer PTZ Panasonic zaprezentował m.in. model AW-UE150. Urządzenie jest wyposażone w matrycę MOS 1/2.3-cala oraz 22-krotny zoom. Jest to pierwszy model PTZ kompatybilny z aplikacjami Virtual Studio i Augmented Reality. Kamera jest zdolna do przesyłania sygnałów 4K w formatach 50/60p i zapewnia najszerszy na rynku kąt widzenia 75,1°.

 

Pojawiły się także modele PTZ z wbudowanym interfejsem Network Device Interface (NDI), AW-UN70KE, AW-HN38 i AW-HN130. Wszystkie umożliwiają przesyłanie sygnału wideo przez sieć IP oraz obsługują standard PoE+ (Power over Ethernet Plus), który zapewnia zasilanie za pośrednictwem kabla LAN, co zapewnia elastyczność instalacji. Gwarantują przy tym wysoką czułość i rozdzielczość oraz doskonałą jakość obrazu w rozmaitych zastosowaniach, na przykład na konferencjach, wykładach oraz imprezach.

 

Oprócz tego firma pokazała kamerę naramienną AG-CX350, przeznaczoną do profesjonalnej transmisji oraz streamingu na żywo. Model umożliwia nagrywanie w jakości 4K z próbkowaniem 10-bitowym oraz prędkością do 50/60p. Kamera jest również wyposażona w tryb NDI | HX i umożliwia płynną transmisję obrazu, a sterowanie nią jest możliwe przez połączenie IP. Model może zostać zintegrowany z większymi systemami i pracować razem z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI | HX oraz z mikserem AV-HLC100.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE