Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Oracle ogłasił dostępność MySQL Autopilot dla usługi MySQL HeatWave, silnika przyspieszającego zapytania w pamięci dla usługi MySQL Database Service na platformie Oracle Cloud Infrastructure.

Oracle ogłosił dostępność usługi MySQL Autopilot, nowego elementu narzędzia MySQL HeatWave, silnika przyspieszającego zapytania w pamięci dla usługi MySQL Database Service na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI). MySQL Autopilot wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego do automatyzacji działania HeatWave, które ułatwiają korzystanie z narzędzia i dodatkowo poprawiają wydajność oraz skalowalność. Moduł jest dostępny bez dodatkowych opłat dla klientów MySQL HeatWave.

 

MySQL Autopilot automatyzuje wiele najważniejszych procesów związanych z zadawaniem wysokiej wydajności zapytań na dużą skalę – w tym udostępnianie, ładowanie danych, wykonywanie zapytań i obsługę błędów. Wykorzystuje zaawansowane techniki do próbkowania, zbierania statystyk dotyczących danych i zapytań oraz budowania modeli uczenia maszynowego przy użyciu Oracle AutoML dla optymalizacji użycia pamięci, obciążenia sieci i czasu wykonywania. MySQL Autopilot sprawia, że optymalizator zapytań HeatWave staje się coraz bardziej inteligentny w miarę wykonywania większej liczby zapytań, co z czasem powoduje ciągłą poprawę wydajności systemu. Funkcje tego typu nie są dostępne w Amazon Aurora, Amazon Redshift, Snowflake ani innych usługach baz danych opartych na MySQL.

 

MySQL Autopilot dostarcza następujące możliwości:

  • Automatyczne udostępnianie przewiduje liczbę węzłów HeatWave wymaganych do uruchomienia obciążenia poprzez adaptacyjne próbkowanie danych tabeli, na których wymagana jest analiza.
  • Automatyczne ładowanie równoległe może zoptymalizować czas ładowania i wykorzystanie pamięci, przewidując optymalny stopień równoległości dla każdej tabeli ładowanej do HeatWave.
  • Automatyczne umieszczanie danych przewiduje kolumnę, w której tabele powinny być partycjonowane w pamięci, aby uzyskać najlepszą wydajność zapytań.
  • Automatyczne kodowanie może określić optymalną reprezentację kolumn ładowanych do HeatWave, co zapewnia najlepszą wydajność zapytań i minimalizuje rozmiar klastra.
  • Ulepszenie planu zapytań uczy się różnych statystyk z wykonywania zapytań i może poprawić plan ich wykonania w przyszłości.
  • Automatyczne oszacowanie czasu zapytania przewiduje czas wykonania zapytania przed jego wykonaniem, umożliwiając użytkownikom podjęcie decyzji o opcjonalnym uruchomieniu innego zapytania.
  • Automatyczna propagacja zmian w inteligentny sposób określa optymalny czas, w którym zmiany w bazie danych MySQL powinny być propagowane do warstwy HeatWave Scale-out Data Management.
  • Automatyczne odzyskiwanie po błędzie udostępnia nowe węzły i ponownie ładuje niezbędne dane, jeśli jeden lub więcej węzłów HeatWave nie odpowiada z powodu awarii oprogramowania lub sprzętu.

 

„Usługa MySQL Database firmy Oracle z technologią HeatWave jest jedyną bazą danych MySQL, która skutecznie obsługuje zarówno obciążenia OLTP, jak i OLAP, umożliwiając użytkownikom uruchamianie mieszanych obciążeń lub analiz w czasie rzeczywistym z 10 do 1000 razy wyższą wydajnością i mniejszym o połowę kosztem w porównaniu do innych baz danych” -powiedział Edward Screven, Chief Corporate Architect w Oracle. „MySQL HeatWave to jedna z najszybciej rozwijających się usług w chmurze na OCI, a coraz większa liczba klientów przenosi swoje obciążenia MySQL do HeatWave. Dziś ogłaszamy szereg innowacji, które są wynikiem wielu lat badań i zaawansowanego rozwoju. Zapewniają one ogromną poprawę w automatyzacji, wydajności i kosztach, jeszcze bardziej wyróżniając HeatWave na tle innych usług baz danych w chmurze”.

 

Nowe funkcje wprowadzone w najnowszej wersji MySQL HeatWave są teraz dostępne na platformie OCI we wszystkich 30 regionach Oracle Cloud.

 

Oracle po raz piąty z rzędu liderem w raporcie „Gartner Magic Quadrant for Sales Force Automation” dotyczącym systemów klasy Sales Force Automation.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE