Oczekuje się, że twórca ChatGPT, OpenAI podczas swojej pierwszej w historii konferencji programistów w poniedziałek ogłosi ulepszenia produktów, dzięki którym modele AI będą tańsze i będą miały większą funkcjonalność.
Jak podaje Reuters, jednodniowe wydarzenie odbywające się w odludnej dzielnicy San Francisco w pobliżu ratusza przyciąga setki deweloperów z całego świata. Rozwijający się sektor sztucznej inteligencji okazał się jasnym punktem dla gospodarki San Francisco, która z trudem odbiła się od pandemii.
Po latach pracy “po cichu” OpenAI zapoczątkowało w listopadzie zeszłego roku szał generatywnej sztucznej inteligencji, wypuszczając ChatGPT, chatbota z Doliny Krzemowej, który stał się jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji konsumenckich na świecie.
Konferencja sygnalizuje ambicje OpenAI, aby wyjść poza sensację konsumencką i stać się dostawcą popularnej platformy programistycznej, a dyrektor generalny Sam Altman drażnił uczestników obietnicą „pewnych nowych, świetnych rzeczy”.
Oczekuje się, że OpenAI wkrótce ogłosi aktualizacje skupiające się na obniżeniu kosztów dla programistów, a także nowe możliwości wizyjne, jak wcześniej informował Reuters. Cięcie kosztów stanowi odpowiedź na główny problem partnerów, których wydatki na zaawansowane modele OpenAI mogą szybko wzrosnąć, gdy starają się oni budować zrównoważone biznesy poprzez opracowywanie i sprzedaż oprogramowania AI. Możliwości wizyjne, które pozwolą oprogramowaniu OpenAI analizować obrazy i je opisywać, umożliwią programistom tworzenie aplikacji o nowych zastosowaniach w dziedzinach od rozrywki po medycynę.
Kolejną zapowiedzią może być możliwość udoskonalenia GPT-4, jego najbardziej zaawansowanego modelu sztucznej inteligencji, o którym firma wcześniej informowała, że pojawi się jesienią.
Wspierane przez miliardy dolarów od Microsoftu OpenAI stał się dla wielu domyślną wersją generatywnej sztucznej inteligencji, pomagając użytkownikom tworzyć prace semestralne, umowy, plany podróży, a nawet całe powieści.
Wszystkie aktualizacje mają na celu zachęcenie firm do korzystania z technologii OpenAI do tworzenia chatbotów i autonomicznych agentów napędzanych sztuczną inteligencją, którzy mogą wykonywać zadania bez interwencji człowieka.
Uczynienie OpenAI niezbędnym dla innych firm tworzących aplikacje jest jednym z najważniejszych celów strategicznych Altmana, podają źródła zaznajomione z jego tokiem myślenia.
Europejski rynek infrastruktury sieci korporacyjnych wzrośnie w 2023 r. o 19%