Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Odpowiedź na potrzeby wymagających profesjonalistów.

Istnieją zestawy zadań, którym nie podoła zwyczajny, nawet mocny, komputer domowy czy biurowy. Praca nad złożonymi projektami graficznymi, architektonicznymi, projektowanie 3D, w tym projektowanie przemysłowe, czy tworzenie scen na potrzebę najnowszych gier komputerowych. To zadania, które znajdują się poza zasięgiem „normalnych” komputerów. Odpowiednimi maszynami, którym nie straszne są tego typu wyzwania są stacje robocze. Pozostaje tylko kwestia wyboru właściwej. 

Można łatwo ulec złudzeniu, że odpowiednio wydajny PC, złożony z szybkich i drogich, ale standardowych i powszechnie dostępnych komponentów, może pełnić rolę stacji roboczej. To tylko po części jest zbieżne z rzeczywistością. Stacja robocza to nie tylko potężna moc obliczeniowa, a być może przede wszystkim, bardzo duża stabilność i bezpieczeństwo. Dlatego budowa stacji roboczej powinna opierać się na komponentach zaprojektowanych właśnie z myślą o tej potężnej kategorii komputerów. Kluczem do stabilnej i wydajnej pracy stacji roboczej jest platforma AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO.

 

Dlaczego AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO?

Już „zwykłe” procesory AMD Ryzen™  oferują naprawdę solidną wydajność w obszarze konsumenckim (a modele z linii Ryzen Pro – biznesowym). Tam, gdzie potrzeba dodatkowych mocy obliczeniowych, niezwykłej stabilności działania przy długotrwałym obciążeniu oraz wykraczających poza standard możliwości rozbudowy do gry wchodzi platforma AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO.

Zacznijmy od wydajności. Stacje robocze z układami AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO mogą się różnić między sobą, ale łączy je obecność zaawansowanej technologii ukrytej w procesorach stworzonych przez AMD. Wydajność tychże, tak jak wszystkich CPU, można podzielić ze względu na to jak obsługują dwie duże grupy obliczeń – jednowątkowe oraz wielowątkowe. Pierwsze z nich to te zadania, w których nie jest wykonywane wiele obliczeń równolegle, a więc całość lub przeważająca część zadań (istnieją przecież procesy przetwarzane w tle) spoczywają na barkach pojedynczego rdzenia CPU. Tu liczy się wysoka częstotliwość i liczba instrukcji wykonywanych w jednym cyklu zegara. Chociaż w przypadku stacji obocznych ten rodzaj obliczeń jest mniej powszechnym, to jednak niektóre operacje korzystają z mocy wyłącznie jednego rdzenia. To sprawia, że jedna funkcja w całym złożonym programie może być uzależniona od tego rodzaju obliczeń. AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3945WX, topowy model linii profesjonalnych procesorów Threadripper, jest o około jedną trzecią szybszy w takich zadaniach od konkurencyjnego procesora Intel Xeon W-3275. 

 

Prawdziwym „środowiskiem naturalnym” stacji roboczych są jednak złożone zadania polegające na obliczeniach wielowątkowych. W zależności od oprogramowania, rodzaju wykonywanych działań i ich charakterystyki, wyniki wydajności mogą być różne – mają jednak wspólną cechę: wyposażone w wiele silnych rdzeni procesory AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO zwykle są górą nad konkurencją. Większa liczba rdzeni jest kluczowa wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przetwarzaniem równoległym np przy  tworzeniu efektów wizualnych, postprodukcji wideo, symulacjach środowiskowych i projektowaniu generatywnym. To zadania, w których liczy się wydajność każdego rdzenia i każdego wątku. Dlatego 64-rdzeniowy AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3995WX, najbardziej rozbudowany model w swojej serii, może z powodzeniem rywalizować z nie jednym, a dwoma procesorami konkurencji na raz. Jak dowodzą testy przeprowadzone przez AMD Performancem Labs z użyciem benchmarka V-Ray, układ ten wygrywa z tandemem składającym się z dwóch 28-rdzeniowych Xeonów Platinum 8280. Dość powiedzieć, że to nie tylko przewaga wydajności, ale i opłacalności. Pojedyncza z tych jednostek Intela jest wyraźnie droższa od procesora AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 3995WX, co wydatnie podnosi koszt całej, wolniejszej przecież, platformy. To także kwestia zużycia energii elektrycznej i śladu węglowego – zdecydowanie mniejszych po stronie platformy AMD. 

Procesor to jedyni serce całego organizmu jakim jest stacja robocza. Determinuje jednak w znacznym stopniu kształt i możliwości całej reszty, dlatego warto spojrzeć na pozostałe możliwości tej platformy. Procesory AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO  obsługują aż do 2 TB pamięci operacyjnej. Jak ważnym aspektem jest pojemność i szybkość RAM wie każdy, kto pracował na bardzo dużych projektach 3D czy CAD. Duże zasoby pamięci operacyjnej pozwalają na swobodną pracę nawet z bardzo dużymi obiektami 3D o wysokiej szczegółowości, scenami przepełnionymi detalami i zmiennym oświetleniem. Pojemność tak wielka, wymaga wielkiej przepustowości. AMD oferuje w swojej platformie Ryzen™ Threadripper™ PRO aż osiem kanałów dla pamięci RAM, obsługując przy tym naprawdę szybkie moduły. 

RAM to jednak nie wszystko. Ważną częścią platformy profesjonalnej stacji roboczej są też pozostałe komponenty – w tym układy graficzne oraz nośniki danych. Kluczowa zatem pozostaje możliwość komunikacji z tymi komponentami – zapewniana przez magistralę PCIe. Platforma AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO zapewnia do 128 linii PCIe 4.0. To więcej niż potrzeba do rozbudowania stacji roboczej o kilka profesjonalnych kart graficznych oraz serii wysokowydajnych nośników danych, także skonfigurowanych w macierze RAID. Efekt? Nieprzeciętna wydajność i kolosalne możliwości konfiguracyjne. 

 

Dodajmy do tego jeszcze jeden element, szczególnie istotny w środowisku biznesowym: technologie znane pod wspólnym szyledm AMD PRO. Oznacza to nie tylko zaawansowane funkcje zwiększonego bezpieczeństwa, ale też zarządzania, co pozostaje jednym z kluczowych aspektów platform biznesowych. Dziś firmy stoją przed wyzwaniem pracy zdalnej, a więc i zdalnego zarządzania i wsparcia technicznego. To, co było dotychczas domeną komputerów mobilnych w biznesie, dziś jest konicznością także w przypadku potężnych, a więc i wybitnie stacjonarnych, stacji roboczych. Dlatego obecność zestawu technologii AMD PRO w platformie AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO jest tak cenna – daje możliwość zbudowania stacji roboczej przystosowanej do naszych czasów.

Wydajność, zarówno jedno-, jak i wielowątkowa, potężne zasoby pamięci operacyjnej, możliwości konfiguracji i adaptacji do własnych potrzeb oraz bezpieczeństwo i zarządzanie. AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO to platforma sprzętowa dla profesjonalistów o niecodziennych potrzebach, spełniająca jednak wymogi naszej nowej codzienności – pracy zdalnej – nawet jeśli obejmuje ona poważne obciążenia obliczeniowe. 

 

Materiał powstał w ramach współpracy 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE