Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nowe ekrany digital signage produkcji iiyama. Japońska firma obiecuje lepszą jakość obrazu i skuteczniejszą obsługę dotykową, nawet jeśli ekran znajdzie się za dodatkowym szkłem.

Nowe, ekrany mają, zdaniem producenta, charakteryzować się wyższą jakością obrazu, łatwością obsługi i niezawodnością. iiyama podkreśla, że oba nowe ekrany przystosowane są do ciągłej pracy w trybie 24/7. Najważniejszą nowością jest jednak zastosowanie technologii, która pozwala na zachowanie funkcji dotyku nawet w przypadku zabudowania ekranu pod dodatkową, zewnętrzną taflą szkła.

Oba ekrany pracują w, znanej powszechnie ze smartfonów, technologii pojemnościowej i reagują na dotyk palcem, ręką w lateksowej rękawiczce lub specjalnym rysikiem. Przy wykorzystaniu kompatybilnego systemu operacyjnego (Windows, Linux) mogą one jednocześnie odczytać pozycję aż 40 punktów. Są przy tym odporne na zarysowania, ale nawet w przypadku takiego uszkodzenia pozostają w pełni sprawne i dalej reagują na dotyk.

Powszechnym problemem ekranów dotykowych jest łatwe zbieranie odcisków palców, co sprawia, że nie wyglądają estetycznie. W wypadku ekranów iiyamy zastosowano specjalną nanopowłokę oleofobową, która w znacznym stopniu ogranicza  przywieranie wszelkich substancji do ekranu, co skutkuje m.in. mniejszą ilością pozostawionych odcisków palców.

Niewątpliwym atutem nowych ekranów jest możliwość dodatkowego zabezpieczenia sprzętu bez utraty funkcji dotykowych. Modele T4361MSC i T5561UHSC można przykryć warstwą szkła ochronnego o grubości do 6 mm. Taka warstwa zabezpiecza ekran przed zniszczeniem, a jednocześnie nie pozbawia go funkcji reakcji na dotyk. Zabezpieczony szkłem ekran reaguje na dwa punkty dotykowe, co w większości zastosowań DS jest w zupełności wystarczające. Warto przypomnieć, że ekrany spełniają normę IP65, a szkło pokrywające ekran ma grubość 3 mm i twardość 7H w modelu 43” i 6H w modelu 55”. Oba ekrany przeszły test spadającej piłki (półkilogramowa stalowa kulka zrzucona z wysokości 1,3 m nie ma prawa uszkodzić ekranu). Nawet niezabezpieczone dodatkową warstwą szkła są więc wystarczająco odporne.

Model o przekątnej 43” wykorzystuje matrycę AMVA3 o rozdzielczości Full HD – 1920×1080, jasności 400 cd/m² i kontraście statycznym 4000:1. Model 55” ma matrycę IPS o rozdzielczości 4K – 3840×2160, o jasności 450 cd/m² i kontraście statycznym 1100:1. Oba ekrany mają cienkie, zaledwie 20 mm ramki, gwarantują więc estetyczny wygląd instalacji.

Ekrany można zamocować w poziomie lub pionie na uchwytach korzystając z mocowania VESA 400×400, a dodatkowe mocowanie 100×100 umożliwia zamocowanie bezpośrednio z tyłu ekranu komputera sterującego Intel NUC. Dostępny jest też slot SDM-L dla kompatybilnych z nim komputerów, port USB do obsługi ekranu dotykowego i wyjście DC, przez które możemy zasilić zewnętrzy mini-PC. Oba nowe ekrany mają komplet złącz wideo DVI, HDMI i Display Port, przy czym modem 43” wyposażony jest też w analogowe złącze VGA.

Mniejsza z konstrukcji kosztować będzie na polskim rynku 9562 złote, podczas gdy większy, 55-calowy ekran można będzie nabyć za 14361 zł.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE