Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nośniki danych SSD są bardziej niezawodne niż tradycyjne dyski twarde, wskazują analizy przeprowadzone przez badaczy

Firma Backblaze zajmująca się przechowywaniem danych w chmurze ogłosiła swoją najnowszą pulę danych monitorujących niezawodność dysków SSD i stanowią one całkiem dobrą lekturę dla wielu użytkowników.

Do przechowywania danych klientów firma nadal używa dysków HDD o dużych pojemnościach, ale od końca 2018 roku jako dyski rozruchowe wykorzystuje SSD kojarzone z wyższymi prędkościami, co oznacza, że mamy teraz kilkuletnie dane o tym, jak dobrze radzą sobie w prawdziwym życiu.

Do 31 grudnia 2022 roku Backblaze miał w swoich rejestrach 2 906 dysków SSD rozłożonych na 13 różnych modeli, z których większość, jak twierdzi, jest uważana za klasy konsumenckiej, więc równie dobrze mogłyby być w domu w twoim własnym komputerze.

W ramach testów Backblaze porównuje dyski SSD firm Crucial, Dell, Micron, Seagate i WDC, o pojemności od 240 GB do 2000 GB, choć warto zauważyć, że większość danych skupia się na dyskach Seagate, które stanowią prawie dwie trzecie (63%) dysków SSD pod względem liczby lub ponad połowę (56%) pod względem całkowitej pojemności.

Każdemu dyskowi przyznano procentowy wskaźnik Annualized Failure Rate (AFR), reprezentujący prawdopodobieństwo wystąpienia awarii w ciągu pełnego roku użytkowania. Dane wskazują, że partia dysków SSD, z których korzysta obecnie Backblaze, ma średni AFR na poziomie 0,98%, odnotowując łącznie 25 awarii w ciągu 934 441 dni “pracy dysków”.

W raporcie widać, że Backblaze podchodzi do swoich danych ostrożnie. Chociaż siedem z 13 typów dysków nie miało żadnych awarii, sześć z nich działało przez mniej niż 10 000 dni, co według firmy nie zapewnia wystarczającej ilości danych, aby dokonać wiarygodnej prognozy. Mimo to, liczba ta jest niższa w porównaniu z AFR z 2021 roku, który wynosił 1,05%.

Wskaźnik AFR dla dysków SSD w 2022 r. był znacznie niższy niż wskaźnik 1,37% odnotowany w 2022 r. w ciągu łącznie 78 mln dni i 230 000 dysków w przypadku dysków HDD. Mając to na uwadze, a także fakt, że ceny dysków SSD zmierzają w kierunku spadkowym, adopcja dysków SSD może wkrótce wznieść się na nowe wyżyny.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version