Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nokia kontynuuje zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Nowa technologia chłodząca do stacji bazowych AirScale dostępna komercyjnie.

Nokia ogłosiła komercyjną dostępność swojego innowacyjnego portfolio AirScale chłodzonego cieczą. To pierwsze tego typu rozwiązanie Nokii, które ma na celu uczynienie sieci radiowych bardziej zrównoważonymi i efektywnymi ekonomicznie dzięki ograniczeniu ilości energii potrzebnej do chłodzenia stacji bazowej. Zużycie energii przez system chłodzenia można zmniejszyć nawet o 90 procent, a emisję CO2 przez stację bazową nawet o 80 procent w porównaniu z tradycyjnymi, aktywnymi systemami chłodzenia powietrzem. Taki krok wspiera ambicje Nokii, która chce mieć najbardziej energooszczędną i bezemisyjną ofertę produktów 5G w branży. Produkty te będą dostępne od trzeciego kwartału 2022 roku.

Nowe rozwiązanie AirScale Liquid Cooling Nokii wspiera wszystkie chłodzone cieczą moduły plug-in i obsługuje technologie dostępu radiowego od 2G do 5G. Umożliwia ono zmniejszenie emisji CO2 związanej ze stacjami bazowymi nawet o 80 procent. Rozwiązanie Liquid Cooling Nokii jest również niemal całkowicie bezgłośne i nie wymaga konserwacji, dzięki czemu idealnie nadaje się do budynków mieszkalnych, podczas gdy tradycyjne systemy chłodzenia powietrzem są zazwyczaj głośne i wymagają regularnej konserwacji.

Ciecz jest znacznie bardziej wydajna w przenoszeniu i przekazywaniu ciepła. To innowacyjne rozwiązanie przenosi przechwycone ciepło odpadowe wytwarzane przez stację bazową podczas pracy. Może ono być następnie wprowadzone w obieg i wykorzystane do innych celów, na przykład przekierowane do systemu ogrzewania budynku za darmo, za opłatą lub nawet zostać sprzedane na zewnątrz.

Nokia jest liderem w dziedzinie dekarbonizacji branży telekomunikacyjnej oraz pomaga innym branżom i społecznościom w dekarbonizacji i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowiski poprzez cyfryzację. Ma ona kluczowe znaczenie dla uczynienia przemysłu bardziej zrównoważonym, co skutkuje mniejszą ilością odpadów, oszczędniejszym gospodarowaniem zasobami i większą wydajnością.

 

Nie ma ekologii bez cyfryzacji, a komercyjne udostępnienie technologii chłodzenia cieczą w ramach naszego portfolio Nokii AirScale podkreśla nasze zaangażowanie w przewodzenie branży w dążeniu do bardziej zrównoważonego rozwoju poprzez cyfryzację. Nasze innowacyjne rozwiązanie zmniejsza zużycie energii, koszty i emisję dwutlenku węgla oraz pomaga operatorom sieci komórkowych stać się bardziej odpowiedzialnymi za środowisko. Sieci i technologie 5G odegrają kluczową rolę w uczynieniu innych branż bardziej zrównoważonymi, a my wszyscy musimy dołożyć starań, aby zminimalizować nasz ślad i przyspieszyć wykorzystanie zielonej energii elektrycznej.” – powiedział Tommi Uitto, prezes działu Mobile Networks w Nokia.

 

Nokia wyznaczyła sobie naukowy cel, aby do 2030 roku zmniejszyć emisję o 50 proc. w całym łańcuchu wartości, w tym w działalności operacyjnej, użytkowanych produktach, logistyce i fabrykach dostawców montażu końcowego. Firma zwiększa również udział energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych i zamierza osiągnąć ten cel w 100 procentach do 2025 roku.

 

HPE otworzyło kolejne Global Center of Excellence w Europie.

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE