Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zarząd Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji w odezwie do Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego – “Niepokój budzą działania hamujące cyfryzację i rozwój społeczno-gospodarczy, poprzez negowanie wiedzy naukowej!

Zarząd Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) wystosował specjalną odezwę skierowaną do Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego zawierającą wnioski z okresowego przeglądu konsultacji, dokonań i wyzwań, jakie niesie ze sobą cyfryzacja i postęp techniczny. Wnioski te zostały wysunięte na podstawie Programu Rozwoju Cyfrowego Infrastruktury i Przemysłu (PRCIP), który Izba prowadzi od 2015 r., mającego na celu monitorowanie życia gospodarczego w zakresie działań zorientowanych na cyfryzację gospodarki.

 

“Niepokój budzą działania hamujące cyfryzację i rozwój społeczno-gospodarczy. Podstawą skuteczności akcji blokowania postępu technicznego i cywilizacyjnego, jest negowanie wiedzy naukowej. Istotnym hamulcem innowacyjności jest deficyt kreatywnego, innowacyjnego myślenia o rozwoju gospodarczym.” – czytamy w specjalnej odezwie do Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego.

 

Wspomniane mitologie zmniejszają tempo prac mających na celu:

  • modernizację regulacji określających zasady zarządzania widmem radiowym i kontrolą jego wykorzystania, w tym racjonalizację zasad i metodyki kontroli poziomu natężenia pola elektromagnetycznego (PEM),
  • modernizację regulacji utrudniających budowę infrastruktury przewodowej dla sieci 5G,
  • przygotowanie specyfikacji technicznych pozwalających na budowę systemów bezpieczeństwa cyfrowego,
  • modernizację regulacji utrudniających cyfryzację sieci elektroenergetycznych i dostosowanie ich do współpracy z OZE,
  • uruchomienie systemu kształcenia ustawicznego niezbędnego dla rozwoju przemysłu 4.0 i sieci 5G,
  • uruchomienie projektów pilotażowych warunkujących rozpoczęcie komercyjnych inwestycji w sieci 5G.

 

Głównym celem budowy sieci 5G jest zaspokojenie potrzeb nowoczesnego przemysłu na zaawansowane technologiczne usługi komunikacji elektronicznej, których nie można świadczyć za pośrednictwem obecnych sieci. Przemysł 4.0 staje się podstawową platformą współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i wymusza cyfryzację pionową przedsiębiorstw. Rozwój tych sieci jest hamowany mitologiami wymienionymi powyżej.

 

Pilnym jest ustanowienie regulacji prawnych porządkujących system zarządzania widmem radiowym w dziedzinie gęstości mocy i częstotliwości. Apelujemy, aby przy definiowaniu reguł funkcjonowania komunikacji radiowej opierać się na logice i wiedzy.

 

Postulujemy również, aby decyzje mające na celu zapewnienie cyberbezpieczeństwa były oparte na wiedzy i miejscu Polski w gospodarce globalnej, czyli:

  • oparte na technicznej analizie ryzyka przygotowywanej w ramach wspólnej inicjatywy krajów członkowskich UE,
  • uwzględniające fakt, że transparentność i jasność reguł dostępu do rynku to podstawa dynamicznego rozwoju gospodarczego, bo chroni konkurencyjność – podstawowy mechanizm racjonalizacji kosztów funkcjonowania wszelkich przedsięwzięć komercyjnych,
  • zapewnienie przedsiębiorcom dostępu do wszystkich technologii dostępnych na rynku globalnym, spełniających wymagania oparte na jawnym katalogu wymagań technicznych.

 

Pełna treść pisma skierowanego na ręce Ministra Cyfryzacji, Marka Zagórskiego jest dostępna na naszej stronie:

https://kigeit.org.pl/2019/05/17/kigeit-do-ministra-cyfryzacji-w-sprawie-5g-i-przemyslu-4-0/

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE