Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Niedobór dostaw HBM skłania Micron do ekspansji, ujawniono oczekiwany harmonogram w Japonii i na Tajwanie

Ggigant pamięci Micron planuje zbudować nową fabrykę DRAM w Hiroszimie, której budowa ma rozpocząć się na początku 2026 roku i ma na celu ukończenie budynków fabrycznych i pierwszych narzędzi do końca 2027 roku.

Według źródeł branżowych cytowanych przez TechNews, Micron ma zainwestować od 600 do 800 miliardów JPY w nowy zakład, zlokalizowany w sąsiedztwie istniejącego zakładu Fab 15. Początkowo nowy zakład skupi się na produkcji pamięci DRAM, z wyłączeniem pakowania i testowania, z naciskiem na produkty HBM.

Nowy zakład Micron w Hiroszimie będzie pierwszym, w którym zastosowany zostanie sprzęt do litografii w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV), produkujący nowe zaawansowane pamięci DRAM w procesie 1-Gamma, opracowane we współpracy między Tajwanem a Japonią. Następnie zakład przejdzie również na proces 1-Delta, co doprowadzi do znacznego wzrostu liczby narzędzi EUV i rozbudowy pomieszczeń czystych.

Jeśli chodzi o Fab 15 w Hiroszimie, służy ona jako miejsce masowej produkcji HBM, obsługując produkcję wafli front-end i procesy Through-Silicon Via (TSV), podczas gdy procesami układania i testowania back-end zarządza fabryka Taichung na Tajwanie. Raporty rynkowe cytowane przez TechNews sugerują również, że ze względu na rosnące zapotrzebowanie na HBM, zakłady Micron na Tajwanie rozpoczną produkcję HBM i procesy TSV od przyszłego roku.

Biorąc pod uwagę potrzebę przyspieszenia penetracji rynku HBM przez firmę Micron oraz fakt, że jej moce produkcyjne na 2025 r. są już w pełni zarezerwowane przez klientów, budowa nowego zakładu staje się koniecznością. Micron planuje również utrzymać udział w rynku linii produktów HBM na poziomie od 20% do 25% do 2025 roku, mając na celu zwiększenie go do poziomu tradycyjnej pamięci DRAM.

Nowa fabryka w Hiroszimie otrzymała również dotacje od japońskiego rządu. W październiku ubiegłego roku japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu ogłosiło dotacje w łącznej wysokości 192 miliardów JPY na wydatki Micron na budowę i wyposażenie. Dodatkowo zapewniono dotacje w wysokości do 8,87 mld JPY na koszty produkcji i 25 mld JPY na koszty badań i rozwoju.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE