Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

NFON, europejski dostawca głosowych usług komunikacji biznesowej w chmurze, zawarł strategiczne partnerstwo z włoską firmą Meetecho, pionierem technologii WebRTC.

NFON, europejski dostawca głosowych usług komunikacji biznesowej w chmurze, zawarł strategiczne partnerstwo z włoską firmą Meetecho. W ramach tego partnerstwa NFON obejmuje 24,9 proc. udziałów w Meetecho. Jednocześnie zawarto umowę w sprawie wspólnego wykorzystania potencjału rozwiązania Janus WebRTC Server w produktach obu firm.

 

Dr Klaus von Rottkay, prezes NFON AG, uważa, że decyzja ta dowodzi zaangażowania NFON w ściśle ukierunkowaną strategię komunikacji zunifikowanej.

 

„Strategiczne partnerstwo z Meetecho zapewnia nam bezpośredni dostęp do specjalistycznej wiedzy w zakresie WebRTC i przyspiesza realizację naszej własnej strategii komunikacji zunifikowanej. Jest to ważny krok w kierunku uniezależnienia nas, w dłuższej perspektywie, od technologii firm trzecich”. – podkreślił Dr Klaus von Rottkay, prezes NFON AG.

 

Firma Meetecho została założona w 2009 r. jako spółka wywodząca się z Uniwersytetu Neapolitańskiego (ang. spin-off), a rozwiązanie Janus WebRTC Server udostępniono jako technologię open source. Meetecho oferuje przede wszystkim usługi doradcze i streamingowe związane z rozwiązaniem Janus WebRTC Server oraz wsparcie komercyjne i licencjonowanie. Janus WebRTC Server opiera się na otwartym internetowym standardzie WebRTC (Web Real-Time Communication) i umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym poprzez transmisję wideo, głosu i danych, a na jego fundamencie można budować zaawansowane rozwiązania do komunikacji audio i wideo. Ze względu na wielofunkcyjność, modularność i sprawdzoną wydajność, rozwiązanie Janus WebRTC Server znalazło zastosowanie w wielu firmach i organizacjach, takich jak Internet Engineering Task Force (IETF), Alcatel-Lucent Enterprise, Twitter, Highfive i Alibaba Cloud.

 

„Jesteśmy uznanymi na całym świecie ekspertami w dziedzinie komunikacji czasu rzeczywistego i dumnymi twórcami rozwiązania Janus WebRTC Server! NFON ma szerokie grono klientów oraz rozbudowany dział sprzedaży i marketingu, więc jest dla nas idealnym partnerem. Teraz razem zajmiemy się dalszym rozwojem i marketingiem naszych produktów. To korzystne dla obu stron.” – Simon Pietro Romano, współzałożyciel i propagator RTC w firmie Meetecho.

 

„Janus WebRTC Server pozostanie w centrum naszej działalności biznesowej, więc dla naszych użytkowników i społeczności nic się zmieni, choć zarazem skorzystają oni na tym partnerstwie. Jest to klasyczna sytuacja, w której zyskują wszyscy.” – podkreślił Tobia Castaldi, prezes Meetecho.

 

„Nasz system Cloudya to efektywna i elastyczna platforma do profesjonalnej głosowej komunikacji biznesowej, która w przyszłości umożliwi firmom intuicyjne, łatwe i bezproblemowe przełączanie się między telefonią, wideo a czatem. Chcemy pozostać czołowym dostawcą głosowej komunikacji biznesowej, a jednocześnie stopniowo dodawać rozwiązania komunikacji zunifikowanej i centrum kontaktowego do naszej oferty produktów. Strategiczne partnerstwo z Meetecho pozwoli nam przyspieszyć rozwój własnych technologii wideo dzięki ukierunkowanemu transferowi wiedzy oraz wspólnemu tworzeniu produktów. Pasuje to doskonale do naszej strategii.” – dodaje Jan-Peter Koopmann, główny dyrektor ds. technologii w NFON AG.

 

Dzięki zawartej przez obie firmy umowie w sprawie świadczenia usług i współpracy, NFON nie tylko zyskuje bezpośredni dostęp do specjalistycznej wiedzy; duże znaczenie ma również dalszy rozwój i wspólna komercjalizacja rozwiązania Janus WebRTC Server.

 

Haracz, a nie opłata! Podkreślają eksperci o projekcie rozszerzenia opłaty reprograficznej, realizacja projektu oznaczałoby wyłącznie podwyżkę cen wszelkiego sprzętu elektronicznego!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE