Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

NEXERA nabyła infrastrukturę światłowodową od operującej w województwie warmińsko-mazurskim firmy Fan-Tex.

Nexera konsekwentnie rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Hurtowy operator telekomunikacyjny zakupił infrastrukturę światłowodową od firmy Fan-Tex, operującej w województwie warmińsko-mazurskim. Pozyskana sieć obejmuje kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych zlokalizowanych w powiatach ełckim i oleckim.

Umowę podpisano w maju br. i jest to piąta tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W zasięgu nabytej przez Nexerę doziemnej sieci znajdzie się ponad 11 tysięcy gospodarstw domowych w Ełku i okolicach, Olecku oraz Kowalach Oleckich. Długość przejętej infrastruktury to ponad 140 km. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych, oferowanych przez wielu operatorów.

 

Wybierając kontrahentów, stawiamy przede wszystkim na sprawdzonych, operujących lokalnie partnerów. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element rozwoju sieci dostępowej Nexery. W wyniku akwizycji sieci Fan-Tex w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Warmii i Mazur. Od tej pory mieszkańcy, którzy mają dostęp do naszej infrastruktury, zyskają niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród szerokiej cyfrowej oferty kilkunastu dostawców korzystających z naszej sieci – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

 

W zasięgu Nexery

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od czterech lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra i IT Partners Telco), działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Do końca 2022 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej operatora znajdzie się blisko 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół zlokalizowanych w czterech Regionach: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Łódzkim. Zabudowania mieszkalne, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE.

 

Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku w zasięgu sieci Nexery znaleźli się mieszkańcy ponad 300 000 gospodarstw domowych, zlokalizowanych w ponad 2 700 miejscowościach!

 

IT Champions 2022 – Zobacz z kim świętowaliśmy nasze 20-lecie! (film).

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE