Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Netflix pozbędzie się 300 pracowników. Powód jest prozaiczny.

Nawet takie hity jak najnowszy sezon “Stranger Things” (czy wy też puszczacie w kółko “Running up that hill”?) nie są w stanie zatrzymać spadku tempa wzrostu liczby abonentów Netflixa. Dlatego też firma zwalnia około 300 pracowników. 

Cięcia, które stanowią około 3% całości zatrudnianej przez Netflixa liczby pracowników, następują około miesiąca po tym, jak firma dokonała pierwszych zwolnień (około 150 osób) z tego samego powodu.

„Dzisiaj niestety zwolniliśmy około 300 pracowników” – podaje powiedział Netflix w oświadczeniu – „Chociaż nadal znacząco inwestujemy w biznes, dokonaliśmy tych korekt, aby nasze koszty rosły wraz z wolniejszym wzrostem przychodów. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co zrobili dla Netflix i ciężko pracujemy, aby wesprzeć ich w tym trudnym okresie przejściowym”.

Netflix ostrzegł inwestorów już w kwietniu, że w ciągu najbliższych dwóch lat będzie starał się ograniczać tempo wzrostu wydatków. Firma nadal planuje dużo inwestować – głównie w content – w tym około 17 miliardów dolarów. Jednocześnie akcje firmy spadły od początku roku z około 600 USD za akcję do niecałych 182 USD.

DIGI INDEX 2022: cyfryzacja produkcji w Polsce wystartowała z bloków, blisko 40% firm zamierza zwiększyć budżet na cyfryzację w najbliższych 12 miesiącach.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE