Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Największe przejęcie ubiegłego roku napotyka na coraz silniejsze protesty. Qualcomm publicznie sprzeciwia się przechwyceniu ARM przez NVIDIĘ.

Zeszłoroczne przejęcie ARM przez NVIDIĘ od japońskiego SoftBanku wciąż jest w toku – realizacja tak dużych operacji potrzebuje czasu i wielu formalności. Te ostatnie są pewną nadzieją dla tych firm, które chciałyby zablokować pozyskanie brytyjskiej firmy przez “zielonych”.

 

ARM to firma, której architektura jest stosowana w niemal wszystkich SoC znajdujących się w smartfonach, tabletach, systemach nawigacji i innych urządzeniach smart. Firma, póki co, jest własnością SoftBanku, chociaż ten zgodził się sprzedać brytyjskie przedsiębiorstwo firmie NVIDIA za kwotę prawie 40 miliardów dolarów. Jednak transakcja ta nie posunęła się naprzód, ponieważ nadal znajduje się na etapie oceny pod kątem potencjalnych problemów, takich jak monopolizacja i antykonkurencyjność w przemyśle elektronicznym. Umowa ARM / NVIDIA musi zostać zatwierdzona przez takie instytucje, jak Federalna Komisja Handlu USA (FTC), Komisja Europejska (KE), brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków oraz Administracja ds. Regulacji Rynku Państwowego w Chinach. Teraz mówi się o tym, że na tej, niełatwej przecież drodze formalnej stanął dość potężny gracz – Qualcomm.

 

Amerykańska firma, jak donoszą media w USA, jeszcze bardziej skomplikował ten proces, wysyłając im oficjalne pismo sprzeciwu wobec przejęcia. Producent Snapdragonów obawia się, że NVIDIA zamierza zakończyć otwartą licencję, na podstawie której obecnie swoje chipy produkuje zarówno Qualcomm, jak i wielu innych producentów na świecie. Ponadto argumentuje, że NVIDIA, która byłaby właścicielem ARM, miałaby zbyt duży wpływ na trwającą wojnę handlową między USA i Chinami. Na wcześniejszym etapie przejęcia NVIDIA zobowiązała się prawdopodobnie do złagodzenia tego problemu np. przez utrzymanie ARM w Wielkiej Brytanii i nie przenoszenie firmy do USA. Póki co, instytytucje regulacyjne nie odpowiedziały na wiadomość Qualcommu.

 

 

https://itreseller.com.pl/itrnewna-aukcje-5g-warto-poczekac-jeszcze-kilka-tygodni/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE