Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Najnowsze urządzenia ThinkPad™ X1 to bezkompromisowe laptopy klasy premium.

Seria Lenovo™ ThinkPad X1 nadal zapewnia użytkownikom bezkompromisowe wrażenia dzięki laptopom klasy premium, które bezustannie skupiają się na zadowoleniu klienta. Na samym szczycie oferty linii ThinkPad znalazły się najnowsze modele X1 Carbon 10. generacji, X1 Yoga 7. generacji oraz X1 Nano 2. generacji, które jeszcze dalej przesuwają granice ponadczasowego designu marki ThinkPad i zaawansowanej inżynierii. Komputery są zoptymalizowane pod kątem użytkowania w czasie pracy hybrydowej przez profesjonalistów, którzy poszukują wyższych poziomów wydajności, lepszych możliwości dźwiękowych, które spełnią wszelkie ich oczekiwania podczas pracy zdalnej i immersyjnej współpracy. To także dalsze ulepszenie w zakresie bezpieczeństwa laptopa, który chroni użytkowników w ich codziennej pracy.

Nowo zaprojektowany pasek komunikacyjny, w którym znajduje się m.in. znakomita kamera i zestaw mikrofonów typu quad-array działających w zakresie 360-stopni, jest uzupełniony opcjami ekranów typu OLED i rozwiązaniami opartymi na technologiach Dolby, w tym Dolby Voice® z najnowszą technologią redukcji szumów, zapewniającą znakomite wrażenia audiowizualne podczas wideokonferencji. Wyposażony w najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji z technologią vPro®, nowy ThinkPad X1 oferuje solidne zabezpieczenie ThinkShield™, które uzupełnia nowa technologia Computer Vision (CV). CV przynosi znaczące ulepszenia w wykrywaniu obecności użytkownika, oferując bardziej inteligentną ochronę prywatności, łatwiejsze logowanie i lepsze zarządzanie energią.

Innowacje Lenovo obejmują również nowe ThinkCentre M90a Pro Gen 3 All-in-One (AIO) z zaawansowanymi funkcjami współpracy indywidualnej i grupowej oraz zmodernizowany Tiny-in-One (TIO) o nazwie TIO Flex, który na nowo definiuje modułowe komputery AIO dla biznesu, wprowadzany był w 2014 roku. Nowe 27-calowe monitory ThinkVision z serii P rozszerzają przestrzeń roboczą i zapewniają dodatkowe funkcje zwiększające wydajność i produktywność w środowiskach domowych oraz biurowych. Posiadają opcjonalny modułowy ThinkVision Voice-over-IP Modular Stack z kamerą internetową i głośnikiem, zapewniający płynne działanie wideokonferencji.

 

„Prawdopodobnie” najlepsze laptopy biznesowe właśnie stały się jeszcze lepsze

ThinkPad X1 Carbon dotarł już do 10. generacji i nadal oferuje wszystko, czego potrzebuje współczesny profesjonalista. ThinkPad X1 Yoga 7. generacji o przykuwającej oko konstrukcji z wysokiej jakości obrabianego maszynowo aluminium jest nie tylko stylowy, ale i wydajny. Wszystkie nowe modele, w tym nasz flagowy, najlżejszy w historii linii ThinkPad, ważący mniej niż 1 kg ThinkPad X1 Nano 2. generacji, obsługują teraz procesory Intel Core 12. generacji z serii P, które zapewniają znaczny skok wydajności.

Kluczową cechą designu nowych ThinkPadów X1 jest nowy pasek komunikacyjny, który integruje ulepszone opcje kamery internetowej FHD, osłonę prywatności i mikrofony z quad-array, działającymi w zakresie 360 stopni. Konstrukcja paska pozwoliła na zainstalowanie w nim kamery z większym sensorem niż ten, który zwykle znajduje się w laptopach. Matryca 1,4 µm oferuje lepszą jakość obrazu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia.

Nowa technologia Computer Vision, dostępna w wybranych modelach najnowszych komputerów z linii ThinkPad X1, wykorzystuje układ NPU (Neural Processing Unit, układ wyspecjalizowany w obsłudze algorytmów AI), który generuje metadane ze zintegrowanej kamery w oparciu o rozpoznawanie i modelowanie, bazujące na algorytmie sztucznej inteligencji. Technologia ta oferuje bardziej inteligentne wykrywanie obecności użytkownika, rozpoznaje ludzi i ich chęć do skorzystania z komputera. Przechodzący obok kolega z biura czy nasz kot, który postanowił właśnie przejść się po klawiaturze nie wybudzą komputera. System budzi się i odblokowuje tylko gdy to potrzebne. Co istotne w dzisiejszych realiach, CV działa nawet, gdy użytkownik nosi maskę ochronną na twarzy. Aby oszczędzać energię, Computer Vision może również wyłączyć lub przyciemnić wyświetlacz, gdy użytkownik odwróci wzrok, usprawniając w ten sposób efektywność energetyczną i dodając dodatkową warstwę prywatności podczas pracy w miejscach publicznych.

Dalsze ulepszenia odpowiadają na krytyczne potrzeby hybrydowej siły roboczej w obszarach wydajności, doświadczenia użytkownika, łączności i bezpieczeństwa.

Najważniejsze z nich to:

Wydajność:

 • Najnowsze procesory Intel 12. generacji z opcjami vPro, w tym procesory linii U15 i P28
 • Windows 11 Pro oferuje doświadczenia płynące z użytkowania systemu operacyjnego nowej generacji
 • Szybsza pamięć LPDDR5 i opcje pamięci masowej PCIe Gen 4 zmniejszają opóźnienia systemu i podnoszą responsywność
 • Nowa konstrukcja wlotu powietrza w klawiaturze w laptopach X1 Carbon i X1 Yoga poprawia wydajność termiczną obu komputerów

 

Doświadczenie użytkownika:

 • Ekrany o żywych barwach, w tym nowe opcje OLED 2,8k dla X1 Carbon i opcje OLED 4K dla X1 Yoga plus panele o niskim poziomie emisji światła niebieskiego potwierdzonym certyfikatem Eyesafe
 • Nowa kamera FHD z sensorem 1,4 µm i opcjonalną technologią Computer Vision
 • Pakiet Dolby zapewniający multimedialne wrażenia, od systemu dźwięku Dolby Atmos®, przez Dolby Vision® na obsługiwanych ekranach, po Dolby Voice z redukcją szumów realizowanej dzięki AI, teraz dostępny również w X1 Nano, co zapewnia krystalicznie czysty dźwięk podczas wideokonferencji

 

Łączność i bezpieczeństwo:

 • Wi-Fi 6E jest teraz dostępne dla lepszej przepustowości w sieciach o dużym ruchu i wielu użytkownikach, a gdy Wi-Fi nie jest dostępne, użytkownicy mogą wybrać połączenia Cat16 4G LTE lub 5G sub-6 WWAN.
 • ThinkShield Firmware Resiliency 2.0 dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, rozszerzając ochronę, wykrywanie i odzyskiwanie dodatkowych komponentów
 • Computer Vision poprawia wykrywanie obecności użytkownika, upraszcza logowanie i zwiększa prywatność
 • ThinkPad X1 jest gotowy do obsługi Tile i obsługuje aplikację do śledzenia Tile.

 

„Nasze portfolio urządzeń X1 to szczyt know-how w zakresie inżynierii i designu ThinkPad. Dostarczanie ciągłych innowacji w ciągu ostatnich 30 lat, aby zachwycić naszych lojalnych fanów, wymaga poświęcenia i skupienia oraz wspaniałych partnerów, takich jak Intel” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Global Commercial Product Portfolio, Lenovo PC and Smart Devices. „Jesteśmy bardzo dumni z naszego nieustannego zaangażowania w dostarczanie najbardziej zaawansowanych, najwydajniejszych ultraprzenośnych laptopów wprost w ręce naszych klientów”.

 

„Jesteśmy niezwykle dumni, że byliśmy integralną częścią narodzin ThinkPada i pomogliśmy zrewolucjonizować krajobraz komputerów osobistych. Najnowsze laptopy Lenovo ThinkPad X1 nadal zapewniają wyjątkowe wrażenia z pracy mobilnej w eleganckiej, stylowej i elastycznej konstrukcji” — powiedział Josh Newman, VP and General Manager of Mobile Innovation, Intel. „Wyposażone w procesory Intel Core 12. generacji, nowe Ultrabooki zaprojektowane na platformie Intel Evo oferują imponującą żywotność baterii, lepsze zabezpieczenia i niezwykłe możliwości współpracy, na których użytkownicy biznesowi polegają w dzisiejszym świecie hybrydowym”.

 

Komputer stacjonarny przyszłości jest elastyczny i adaptowalny

ThinkCentre M90a Pro Gen 3

Na pierwszy rzut oka nowy ThinkCentre M90a Pro 3. generacji to standardowa aktualizacja naszego biznesowego komputera stacjonarnego klasy premium AIO. Jednak nowy M90a wprowadza nowe funkcje, które czynią ten produkt komputerem bardziej inteligentnym, produktywnym i wspierającym współpracę. Wyposażony w procesory Intel Core 12. generacji (do i9 włącznie) na platformie Intel Q670 z technologią vPro, ma on 23,8-calowy wyświetlacz QHD, do 64 GB pamięci RAM DDR5 oraz wiele opcji pamięci masowej i portów IO. Co nietypowe dla AIO, zawiera również wyjścia HMDI 2.0 i DisplayPort umożliwiające podłączenie drugiego wyświetlacza. ThinkCentre M90a ma także w pełni funkcjonalną podstawę z możliwością obrotu o 90 stopni. To, co wyróżnia M90a, to integracja technologii wideo konferencyjnych i bezpieczeństwa:

 • Standardowo M90a Pro Gen 3 jest wyposażony w odchylaną kamerę z dwoma mikrofonami oraz w dwa 3-watowe głośniki – komplet dobry do indywidualnych wideokonferencji
 • Opcjonalny zestaw rozwiązań dla jeszcze lepszej pracy zdalnej, ukryty w conference call base. Mikrofony quad-array z 360-stopniowym odbiorem dalekiego pola wykorzystujące technologię tłumienia szumów z udziałem AI i cztery głośniki opracowane przez firmę Harman przekształcają M90a w komputer do konferencji zespołowych. Zoptymalizowane pod kątem użycia z Microsoft Teams, ze zintegrowanym kablem USB typu C, można również podłączyć do kompatybilnego laptopa, przekształcając ad hoc dowolną przestrzeń w salę konferencyjną.
 • M90a Pro Gen 3 posiada również opcjonalne wykrywanie obecności człowieka przy użyciu wcześniej opisanej technologii.

Pod wieloma względami firma Lenovo ożywiła branżę komputerów stacjonarnych w 2014 roku, wprowadzając modułowy komputer Tiny-in-One pierwszej generacji. Wraz z wprowadzeniem nowego TIO Flex firma Lenovo skupia się na kompletnej propozycji wartości dla klienta, która zmniejsza złożoność dla pracowników biurowych i zdalnych. Zapewniając wysoką elastyczność dzięki obsłudze ostatnich czterech generacji komputerów stacjonarnych Tiny i nowym opcjom monitorów do 27 cali, Flex oferuje proste ścieżki aktualizacji z osobną możliwością odświeżania zarówno komputera stacjonarnego, jak i wyświetlacza. Charakterystyczna modularność składa się z trzech części:

 • TIO Flex Stand, jedno rozwiązanie dla wszystkich kompatybilnych komputerów stacjonarnych Tiny i monitorów ThinkVision
 • Opcjonalny komputer stacjonarny ThinkCentre Tiny. Stojak TIO Flex Stand obsługuje modele Tiny od Gen 4 do Gen 8
 • Opcjonalne monitory z serii ThinkVision T z 22-, 24-calowym i 27-calowym wyświetlaczem z funkcją VoIP lub bez
 • Ponadto dostępny będzie opcjonalny wspornik montażowy 100×100 w standardzie VESA do obsługi innych monitorów

TIO Flex jest łatwy we wdrożeniu i obsłudze, a teraz oferuje elastyczną i intuicyjną ścieżkę aktualizacji, co zapewnia, że inwestycja w ten sprzęt staje się długoterminowa.

 

Rozwiązania ThinkVision do pracy hybrydowej

Tradycyjna przestrzeń biurowa jest redefiniowana, a przejście w stronę modelu pracy hybrydowej nabiera tempa. Użytkownicy szukają spójnej technologii, która zapewnia elastyczność między biurem, a domem. ThinkVision słucha klientów, a nowa generacja profesjonalnych monitorów z serii P została zaprojektowana z myślą o modułowej elastyczności, cyfrowej wygodzie i zrównoważonym rozwoju.

ThinkVision P27h-30

ThinkVision P27h-30 i P27q-30 to 27-calowe monitory QHD niemal całkowicie pozbawione ramek ekranu ze wszystkich 4 stron. Oferują przy tym żywe kolory, o wysokim stopniu dokładności dzięki fabrycznej kalibracji. Najważniejsze cechy tych monitorów to:

 • pokrycie palet kolorów 95% DCI-P3, 99% sRGB, obsługa kolorów BT.709 i HDR10.
 • Pod względem ergonomii oba monitory mają w pełni regulowane stojaki, a technologia naturalnego światła o niskim poziomie emisji światła niebieskiego zmniejsza zmęczenie oczu podczas długich sesji przed ekranem.
 • Seria ThinkVision P27 obejmuje ekologiczne opakowania papierowe z wykonaną z pulpy wytłoczką
 • Łączność zapewnia wiele portów, a wrażenia użytkownika są uproszczone dzięki oprogramowaniu ThinkColour, które zapewnia inteligentne i łatwiejsze sterowanie monitorem.

Modele P27h-30 i P27q-30 różnią się docelową funkcjonalnością, przy czym pierwszy został zaprojektowany z myślą o elastycznym środowisku pracy, które wymaga szybkiego podłączenia laptopa za pomocą jednego kabla dokowania. Oferując ładowanie do 100 W, Ethernet, koncentrator USB i możliwość obsługi wielu wyświetlaczy, P27h-30 to rozwiązanie typu „podłącz i pracuj” (lub graj) jest idealny do domowego biura lub środowiska hot-desk, czyli takiego, w którym z jednego biurka korzysta wielu użytkowników naprzemiennie. Monitor ten dodaje funkcję przełącznika KVM dla zaawansowanych użytkowników, aby łatwo przełączać się między wejściami z różnych komputerów.

 

ThinkVision VOIP Modular Stock

Oba monitory z serii P-30 mają wspólną opcję dla potrzeb współpracy wideo. ThinkVision VoIP Modular Stack zapewnia wyjątkowe rozwiązanie bezprzewodowe do wideokonferencji, w tym nową kamerę internetową MC60 Monitor Webcam, system dźwiękowy MS30 Monitor Soundbar i sprytną podstawkę USB podłączaną bezpośrednio do portu USB znajdującego się na szczycie monitorów serii P-30. W ten sposób jeden stos urządzeń spełnia trzy scenariusze, w zależności od potrzeb użytkownika:

 • Modułowy soundbar (MS30) ze stojakiem USB do konferencji audio zapewnia czysty dźwięk dzięki dwóm głośnikom o mocy 2 W i blokadzie zabezpieczającej dla fizycznej ochrony
 • Modułowa kamera internetowa (MC60) z podstawką USB zapewnia wyraźny obraz wideo FHD z funkcją autofokusa i dwoma mikrofonami kierunkowymi z technologią kształtowania wiązki dla celu redukcji szumów. MC60 ma zmienne pole widzenia: 65, 78 lub 90 stopni i zawiera tzw. zasłonę prywatności – fizycznie zabezpieczającą obiektyw kamery.
 • Kamera internetowa MC60 Webcam i MS30 Soundbar wraz z podstawką USB zapewniają bezprzewodowe rozwiązanie do konferencji audio/wideo w domu lub biurze.

 

Dostępność w Polsce będzie znana wkrótce, a tak wyglądają ceny i dostępność w USA.

 • ThinkPad X1 Carbon Gen 10 będzie dostępny od Marca 2022 r. w oczekiwanej cenie startowej 1639 USD.
 • ThinkPad X1 Yoga Gen 7 będzie dostępny od Marca 2022 r. w oczekiwanej cenie startowej 1749 USD.
 • ThinkPad X1 Nano Gen 2 będzie dostępny od Kwietnia 2022 r. w oczekiwanej cenie startowej 1659 USD.
 • ThinkVision P27q-30 i P27h-30 będą dostępne od Lipca 2022 r., a przewidywana cena startowa to odpowiednio 499 i599 USD.
 • Rozwiązanie ThinkVision VOIP Modular Stack będzie dostępne od Czerwca 2022 r., a przewidywana cena startowa to odpowiednio 39 i 129 USD.
 • ThinkCentre M90a Gen 3 Pro będzie dostępny od Maja 2022 r., a jego przewidywana cena startowa to 1299 USD
 • TIO Flex będzie dostępny od Czerwca 2022 r., a spodziewana cena startowa podstawki to tylko 49,99 USD

 

 

Inwestycja w BigID wzmacnia zdolność HPE do pomagania klientom w odkrywaniu, zarządzaniu i lepszej ochronie ich danych.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE