Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

MWC Shanghai 2021 – Start największej imprezy dla branży telekomunikacyjnej w Azji, organizowanej przez GSMA. Huawei przedstawiło nową strategię, która ma wesprzeć firmy w budowaniu sieci 5G.

Dzisiaj rozpoczyna się MWC Shanghai 2021, największa impreza dla branży telekomunikacyjnej w Azji, organizowana przez GSMA. Wydarzenie można śledzić online. MWC jest, słusznie zresztą, kojarzone z Barceloną. Piękna stolica Katalonii gości europejską część wydarzenia, chociaż w 2020 roku władze GSMA, organizatora imprezy, zadecydowały o jej odwołaniu. Tymczasem w 2021 roku obie “części” MWC mają się odbyć – ta organizowana w Szanghaju startuje dziś, 22 lutego. Ten termin w normalnych okolicznościach odpowiadałby raczej wydaniu europejskiemu, podczas gdy azjatyckie miało zwykle miejsce latem.

 

Konferencja otwierająca wydarzenie zawierała nie tylko tzw. okrągłe zdania, ale też liczby. Podczas spotkania prasowego online, poprzedzającego kongres MWC Shanghai 2021, kierownictwo Huawei nakreśliło stan wdrożenia technologii 5G na świcie i przedstawiło nową strategię, która ma wesprzeć firmy w budowaniu sieci nowej generacji. Wrażenie robi, że już 200 mln ludzi na świecie ma dostęp do sieci 5G. I to właśnie sieci nowej generacji będą dominowały na tegorocznym MWC, zakładać możemy, że także tym w Barcelonie.

 

Przedstawiciele Huawei podali także, że na całym świecie zbudowano 800 000 punktów dostępowych nowej generacji. Wskaźniki satysfakcji klientów zostały poprawione ponad dziesięciokrotnie, a podstawowe terminale 5G są już dostępne w cenie zaledwie 350 dolarów. Nadal istnieje wiele czynników, które mogą wesprzeć szybki rozwój sieci 5G. Temat został podjęty podczas briefingu online z zagranicznymi mediami, który poprzedził jedną z największych konferencji telekomunikacyjnych na świecie MWC Shanghai 2021.

 

Udział wzięli w nim Ryan Ding, dyrektor wykonawczy Huawei i prezes Huawei Carrier BG, Peng Song, prezes działu marketingu i sprzedaży rozwiązań Huawei Carrier BG oraz Ritchie Peng, prezes linii produktów 5G w Huawei. W trakcie swoich wystąpień przedstawicieli firmy zaprezentowali obecny stan wdrożenia sieci 5G na świecie, nową strategię “1+N 5G Target Network” oraz najnowszą publikację typu white paper „NetX 2025: Droga dla sieci przyszłości”, która zawiera szereg wskazówek, jak budować nowoczesną infrastrukturę 5G.

 

Podczas swojego wystąpienia Ryan Ding podkreślił, że miniony rok 2020 był bardzo trudny. Firma Huawei ściśle współpracowała jednak ze swoimi klientami i partnerami, wspierając stabilne funkcjonowanie ponad 300 sieci znajdujących się w ponad 170 krajach i pomagała operatorom świadczyć usługi online i minimalizować wpływ pandemii na ich działalność. Współpracując z Huawei, operatorzy pozyskali 22 miliony nowych użytkowników szerokopasmowej sieci bezprzewodowej na całym świecie. Dzięki temu uzyskali oni łatwy dostęp do usług telemedycznych i możliwość pracy zdalnej. Ponadto uruchomiono ponad 140 komercyjnych sieci 5G w 59 krajach.

 

50% tych sieci zbudowała firma Huawei. Ekosystem również dojrzewa. W Chinach, ponad 68% smartfonów wysłanych w 2020 r. było urządzeniami 5G. Dostępne jest obecnie ponad 200 modułów i urządzeń  przemysłowych 5G, wspierających zastosowanie technologii 5G w wielu branżach – mówił Ryan Ding.

 

Według niezależnych raportów przygotowanych m.in. przez firmy IHS, P3, OpenSignal i Meqyas, najbardziej wydajne i najszybsze sieci w Seulu, Amsterdamie, Madrycie, Zurychu, Hong Kongu i Rijadzie były zbudowane na bazie technologii Huawei.

 

Wprowadzenie aktywnych anten AAU Huawei 64T64R i zastosowanie wiodących algorytmów do transmisji wieloantenowej, operator LG U+ osiągnął wyższą wydajność widmową i komfort korzystania z sieci wyższy o ponad 25%  niż u innych operatorów. Stosując anteny Blade AAU, które mogą być stosowane również w pasmach sub3G i C-Band, Sunrise skrócił z kolei czas objęcia lokalizacji zasięgiem sieci z 24 do 6 miesięcy i był jedynym operatorem, któremu przyznano pięć gwiazdek w szwajcarskim rankingu – podkreślił Ryan Ding.

 

Ryan Ding kończąc swoje wystąpienie podkreślił, że 5G nie jest już tylko dla pionierów wdrażania tej technologii. Poprawia już jakość naszego codziennego życia i 2021 rok będzie pierwszym rokiem, w którym doczekamy się zastosowań sieci 5G w przemyśle na wielką skalę.

 

W trakcie swojego przemówienia Ritchie Peng, prezes linii produktów 5G w Huawei, by wesprzeć operatorów i firmy we wdrożeniach sieci 5G, zaproponował nową strategię dla budowy sieci “1+N” 5G Target Network”. Zakłada on wdrożenia poprzez ciągłe innowacje i ścisłą współpracę z klientami, tak aby korzyści osiągały wszystkie zaangażowane strony. Strategia “1+N” obejmuje wdrożenia innowacji we wszystkich pasmach częstotliwości i różnych scenariuszach, dostarczając wizję uproszczonych sieci 5G, które są zbudowane na jednym fundamencie o wysokiej przepustowości. Peng podkreślił, że Huawei opracował już nowoczesne produkty i rozwiązania 5G, które mogą pomóc w urzeczywistnieniu tej wizji.

 

Dwuzakresowe FDD Massive MIMO znacznie zwiększa przepustowość sieci w porównaniu do rozwiązania 4T4R. Blade Pro, rozwiązanie ultraszerokopasmowe, zawiera trzy pasma o niskiej lub średniej częstotliwości w jednym module, upraszczając wdrażanie, jednocześnie poprawiając wykorzystanie fragmentarycznego widma i osiągając wyższą wydajność energetyczną, dzięki współdzieleniu mocy. Easy Macro 3.0 i Book RRU 3.0 obsługują z kolei innowacyjne kombinacje pasm częstotliwości, takie jak FDD+FDD i TDD+SUL, zapewniając elastyczność w wypełnianiu luk w pokryciu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

 

Jeśli chodzi o rozwiązanie Super Uplink (SUL), Huawei po raz pierwszy zaproponował połączenie widma TDD i FDD w 2017 roku, aby zwiększyć zasięg w przypadku telefonów komórkowych. W 2019 roku, rozwiązanie SUL znacznie poprawiło swoją wydajność czterokrotnie, a w 2020 roku, aby zapewnić ultra-wysoką przepustowość, wymaganą przez aplikacje przemysłowe, rozwiązanie SUL, z widmem o dużej szerokości pasma, osiągnęło gigabitową zdolność łączeniową.

 

Ritchie Peng potwierdził, że Huawei będzie dalej wprowadzać innowacje w oparciu o strategię “1+N”, aby zbudować sieć o wysokiej przepustowości, wspieraną przez systemu Massive MIMO. W 2021 roku, Huawei będzie rozwijać serię produktów Massive MIMO i BladeAAU Pro, a także ultra szerokopasmowych produktów FDD Massive MIMO. W zakresie automatyzacji sieci, Huawei zamierza dostarczyć odpowiednie rozwiązania zarówno dla biznesu, jak i gospodarstw domowych, pomagając operatorom w pełni wykorzystać wielowymiarowe możliwości 5G i umożliwić cyfrową modernizację różnych gałęzi przemysłu.

 

W trakcie spotkania z mediami i analitykami Peng Song zapowiedział także publikację white papera „NetX 2025: Droga do sieci przyszłości” wraz z wynikami badań i analiz IDC. Dokumentacja zawiera opis modelu GUIDE, który wyjaśnia jak będą wyglądać przyszłe sieci operatorskie. Według Penga wraz z rosnącą dynamiką cyfryzacji, w wielu różnych obszarach życia prywatnego i zawodowego, infrastruktura teleinformatyczna będzie odgrywać istotną rolę w ramach gospodarki cyfrowej. Sieci telekomunikacyjne muszą przejść więc ogromne zmiany, aby dostosować się do nowych potrzeb usługowo-technologicznych.

 

Operatorzy będą zatem zmuszeni tworzyć plany sieci docelowych już dziś, aby móc wykorzystać nowe możliwości w przyszłości. Zdaniem Penga, pod względem sukcesu biznesowego i możliwości technologicznych sieci docelowe muszą mieć pięć cech:

  1. Prędkość gigabitowa dostępna dla wszystkich – nielimitowana niczym dostępność do sieci jest kluczowa dla rozwoju firm, miast i całej krajowej gospodarki. Łączność gigabitowa jest kluczowym wymogiem dla zastosowań produkcyjnych takich jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rozszerzona (AR), kamery przemysłowe, czy zbieranie danych produkcyjnych.
  2. Ultra-automatyzacja – wraz z rosnącą skalą wdrożeń technologii 5G m.in. w przemyśle gwałtownie rośnie skala i złożoność sieci. Poprzez wdrażanie rozwiązań big data i inteligentnych technologii sieci operatorskie mogą być bardziej funkcjonalne dzięki inteligentnej automatyzacji złożonych zadań.
  3. Inteligentne połączenia multi-cloud – dla bzinesu połączenia multi-cloud są obecnie niezbędne, aby sprostać wymogom w zakresie ograniczania kosztów, niezawodności usług i tzw. disaster recovery. Multi-cloud to również najlepsza platforma dla operatorów, oferujących konwergentny zestaw usług sieciowych działających w chmurze.
  4. Zróżnicowana obsługa użytkownika – z danych wynika, że giełdy papierów wartościowych są gotowe płacić 10 razy wyższe stawki operatorom za zmniejszenie opóźnień sieciowych o 1 ms. To pokazuje, że rozni klienci mogą mieć różne potrzeby i zróżnicowana obsługa może przyczynić się do zwiększenia zysku.
  5. Wdrożenia z poszanowaniem środowiska naturalnego – takie podejście wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju czołowych operatorów na całym świecie. Operatorzy muszą nieustannie udoskonalać produkty i technologie pod kątem oszczędzania energii, ograniczenia emisji i rozwijania gospodarki o obiegu zamkniętym. Powinni także zachęcać podmioty działające w branży do współpracy w zakresie budowania społeczeństwa niskoemisyjnego poprzez umożliwianie ekologicznych połączeń, usług, obsługi i konserwacji oraz zastosowań dzięki innowacjom sprzętowym, energetycznym, sieciowym oraz dotyczącym centrów danych, działalności i zastosowań.

 

Kończąc swoją wypowiedź, Peng stwierdził, że model działania zaprezentowany w ramach „NetX 2025” wprost symbolizuje wizję Huawei w zakresie budowy przyszłych sieci operatorskich i rozwoju usług. Marka Huawei jest zainteresowana współpracą z operatorami i poszczególnymi branżami w kwestii budowania przyszłościowych sieci docelowych i osiągania sukcesu biznesowego w perspektywie do 2025 roku.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewprezes-firmy-foxconn-liu-young-way-twierdzi-ze-niedostatki-w-dostawach-chipow-tylko-w-niewielkim-stopniu-dotkna-klientow-jego-firmy/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE