Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada powstanie funduszu na rozwój AI dla MŚP

Nowy fundusz na rozwój sztucznej inteligencji będzie skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Ma zostać uruchomiony w 2025 roku lub na początku 2026 roku. 

Wiceminister cyfryzacji Dariusz Standerski ogłosił plany powołania funduszu sztucznej inteligencji, który będzie wspierał małe i średnie przedsiębiorstwa w opracowaniu strategii wdrożenia AI. Fundusz ma ruszyć w drugiej połowie 2025 roku lub na początku 2026 roku.

Resort intensywnie pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi AI i planuje ich wdrożenie po opublikowaniu aktu o sztucznej inteligencji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Fundusz ma na celu umożliwienie MŚP uzyskania dofinansowania na opracowanie strategii wdrożenia AI oraz realizację konkretnych projektów.

Małe i średnie firmy będą mogły skorzystać z funduszu na różne sposoby, w zależności od charakteru swojej działalności. Obejmuje to wsparcie w rozliczeniach rachunkowych, zarządzaniu dokumentacją, usprawnianiu procesów produkcyjnych, logistyce oraz planowaniu łańcuchów dostaw.

Budżet funduszu ma wynosić od 100 do 300 milionów złotych, co ma pozwolić na szerokie wsparcie dla przedsiębiorstw, które chcą zainwestować w nowoczesne technologie i usprawnić swoją działalność za pomocą AI.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE