Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ministerstwo Cyfryzacji podczas konferencji Digital Future 2019 “Let’s talk about technology” – Certyfikacja w zakresie cyberbezpieczeństwa zwiększy transparentność i konkurencyjność.

Certyfikacja w zakresie cyberbezpieczeństwa pozwala zachować transparentność i w większym stopniu zagwarantować zachowanie standardów. W tym procesie potrzebne są jednak zmiany, by np. w większym stopniu uwzględnić łańcuch dostaw – mówił na konferencji Digital Future 2019 zorganizowanej przez Związek Cyfrowa Polska wiceminister cyfryzacji Karol Okoński.

 

Jak zapewnił minister, w jego resorcie trwają prace nad stworzeniem nowego modelu certyfikacji urządzeń elektronicznych.

 

Najważniejszym dziś zadaniem jest zapobieganie cyberatakom. Musimy zbudować konkretne mechanizmy i procedury chroniące konsumentów i administrację przed cyberzagrożeniami  – wtórował prezes Związku Cyfrowa, Polska Michał Kanownik.

 

Dodał, że dobrym krokiem byłoby ustalenie zestawu wytycznych dla administracji publicznej dotyczących ochrony przed cyberzagrożeniami w zamówieniach publicznych na urządzenia elektroniczne. – W przetargach publicznych powinny być premiowane urządzenia, które posiadają odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa, by zamawiany sprzęt spełniał wymagane standardy i normy. Tarcza w postaci certyfikowanego sprzętu w połączeniu ze świadomymi użytkownikami znacząco poprawiłaby bezpieczeństwa naszych danych – przekonywał Michał Kanownik. I zaznaczył, że jasne wytyczne dla pracowników, sprzęt o niższej podatności na penetrację przez cyberataki oraz gruntowna edukacja w zakresie dobrej praktyki korzystania z sieci i pracy na urządzeniach do niej podłączonych dla biznesu,  administracji i konsumentów pozwoliłyby Polsce jeszcze szybciej  i bezpieczniej czerpać z dóbr cyfrowej rewolucji.

 

Edukacja o cyberbezpieczeństwie leży nie tylko po stronie państwa, ale i po stronie firm. Tylko wspólne działanie w tym zakresie pozwoli zbudować dobre nawyki, jak bezpiecznie zachowywać się w cyfrowym świecie – zgodził się wiceminister cyfryzacji Karol Okoński.

 

W debacie o cyberbezpieczeństwie wzięli udział także Krzysztof Silicki, zastępca dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji w NASK, Rafał Magryś, wiceprezes Exatel S.A., Robert Siudak z Instytutu Kościuszki oraz dr inż. Grzegorz Janczyk z Instytutu Technologii Elektronowej.

 

Konferencja Digital Future 2019 – Let’s talk about technology, która odbyła się w piątek, 10 maja, podczas targów Electronics Show została zorganizowana przez Związek Cyfrowa Polska. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowały Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Przedsiębiorczości i  Technologii, UKE oraz NASK.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE