Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ministerstwo Cyfryzacji otrzymało zgodę aby w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa przekazać 180 mln zł ze środków unijnych na laptopy dla uczniów i nauczycieli.

(ISBnews) – Komisja Europejska (KE) poparła pomysł, aby zaoszczędzone do tej pory – w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – środki przekazać na zakup sprzętu dla szkół, poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Będzie to ponad 180 mln zł, a samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety, a także na mobilny dostęp do internetu od 1 kwietnia, podano.

 

“Zależy nam na czasie. Dlatego zdecydowaliśmy się na najszybszy i najprostszy tryb. Nasz cel to możliwie najmniej formalności i jak najszybsze wypłaty. Jeśli któryś z samorządów już dziś wie, że jego nauczyciele lub uczniowie potrzebują sprzętu lub dostępu do internetu, już teraz może je kupować. Zwrócimy pieniądze za te zakupy” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. cytowany w komunikacji.

 

Resort podkreśla, że w zależności od gminy będzie można otrzymać nie mniej niż 40 tys. zł na gminę.

 

“Wydatki można już ponosić, wnioski zaczniemy przyjmować od 1 kwietnia. Nie wskazujemy parametrów sprzętu, zależy nam na tym, by gminy zmaksymalizowały efekty wsparcia, działając w oparciu o potrzeby mieszkańców i maksymalizując liczbę zakupionego sprzętu. Chodzi o to, by trafił do jak największej grupy potrzebujących uczniów. Kolejny krok – to wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Nie potrzeba wkładu własnego” – czytamy dalej

 

Złożenie wniosku to gwarancja wypłaty, podkreślono także.

 

“Zawsze nam zależało, aby eliminować różnice w dostępie do internetu i nowoczesnego sprzętu w różnych miejscach Polski. Obecnie ta potrzeba jest pilniejsza niż kiedykolwiek dotąd. Dlatego reagujemy i przyspieszamy. Kupiony sprzęt może być użyczany uczniom i nauczycielom. Kiedy lekcje wrócą do szkół, będzie dalej wykorzystywany np. podczas lekcji” – dodał minister.

 

Aby tak szybkie wsparcie dla samorządów było możliwe konieczna była zgoda Komisji Europejskiej na przesunięcie środków między projektami. A ta była błyskawiczna – otrzymaliśmy ją w jeden dzień. Środki przeznaczane na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli pochodzą z budżetu Unii Europejskiej, podsumowano w materiale.

(ISBnews)

 

https://itreseller.com.pl/itrnewoperatorzy-telekomunikacyjni-pomoga-instytucjom-ue-w-sledzeniu-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-technologie-lacznosci-i-stale-podlaczenie-do-sieci-wiekszosci-uzytkownikow-sprawia-ze-mozemy-sprawd/

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE