Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft zainwestuje 3,2 miliarda dolarów w Szwecji

Według poniedziałkowego oświadczenia firmy, Microsoft zainwestuje 33,7 miliarda koron szwedzkich (3,21 miliarda dolarów) w rozbudowę swojej infrastruktury chmury i sztucznej inteligencji w Szwecji w ciągu dwóch lat.

W ramach inwestycji firma planuje wdrożyć 20 000 najbardziej zaawansowanych procesorów graficznych (GPU), które przyspieszają obliczenia komputerowe, w szwedzkich centrach danych w Sandviken, Gavle i Staffanstorp.

Inwestycja technologicznego giganta, największa jak dotąd w Szwecji, obejmie zobowiązanie do pomocy w przeszkoleniu około 250 000 osób w zakresie umiejętności sztucznej inteligencji, co odpowiada 2,4% populacji. Pomoże to zwiększyć konkurencyjność tego kraju na rynku międzynarodowym.

„To zobowiązanie do zapewnienia szerokiego dostępu do narzędzi i umiejętności niezbędnych szwedzkiemu społeczeństwu i gospodarce do prosperowania w erze sztucznej inteligencji” – oznajmił w oświadczeniu prezes Microsoftu Brad Smith.

W poniedziałek Smith ma spotkać się w Sztokholmie z premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE