Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft przestaje sprzedawać technologię rozpoznawania emocji, oraz ogranicza narzędzia rozpoznawania twarzy

Microsoft poinformował we wtorek, że przestanie sprzedawać technologię odgadywania czyichś emocji na podstawie twarzy i nie będzie już zapewniać nieskrępowanego dostępu do technologii rozpoznawania twarzy.

Działania te odzwierciedlają wysiłki przodujących dostawców usług chmurowych, aby samodzielnie ograniczyć te technologie, ponieważ prawodawcy w Stanach Zjednoczonych i Europie nadal zaostrzają ograniczenia prawne do ich stosowania.

Co najmniej od zeszłego roku Microsoft sprawdza, czy systemy rozpoznawania emocji są zakorzenione w nauce.

„Wysiłki te wywołały ważne pytania dotyczące prywatności, braku konsensusu co do definicji„ emocji ”i niemożności uogólnienia powiązania między wyrazem twarzy a stanem emocjonalnym w testowanych przypadkach użycia, w różnych regionach i danych demograficznych” – powiedziała Sarah Bird, główny produkt menedżer w jednostce Microsoft Azure AI.

Obecni klienci będą mieli rok, zanim stracą dostęp do narzędzi sztucznej inteligencji, które mają na celu wywnioskowanie: emocji, płci, wieku, uśmiechu, zarostu, włosów i makijażu.

W zeszłym roku firma Alphabet Inc, Google Cloud przeprowadziła podobną ewaluację. Google zablokowało 13 zaplanowanych emocji ze swojego narzędzia do odczytywania emocji i poddało ocenie cztery istniejące, w tym radość i smutek. Nowy system miałby rozpoznawać zdefiniowane ruchy mimiczne jak marszczenie brwi i uśmiechanie się, bez wiązania ich z emocjami.

Microsoft powiedział, że klienci muszą teraz uzyskać zgodę na korzystanie z usług rozpoznawania twarzy, które umożliwiają logowanie się do witryn internetowych lub otwierania zamkniętych drzwi za pomocą skanowania twarzy.

Firma również wezwała klientów do unikania sytuacji, które naruszają prywatność lub w których technologia ta może mieć problemy, takich jak identyfikacja nieletnich, lecz nie zabroniła wyraźnie takich zastosowań.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE