Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft podczas konferencji Microsoft Innovation Summit 2019, wraz z Partnerami zaprezentował koncepcję Miasta Przyszłości – City of the Future dla służby zdrowia i edukacji.

City of the Future to wizja miasta, w którym cyfrowa transformacja stwarza zupełnie nową wartość w obszarze usług dla mieszkańców, w tym ochrony zdrowia i edukacji.  Mniejsze rachunki za energię albo znalezienie miejsca parkingowego w mniej niż kilka minut? Możliwe. W Mieście Przyszłości technologie wpłyną na każdy jego wymiar – naukę, organizację życia rodzinnego i zawodowego, ochronę zdrowia, a także prozaiczne życiowe czynności. Takie innowacje są już możliwe i wdrażane. Podczas konferencji Microsoft Innovation Summit, jaka 28 maja odbyła się w Warszawie, Microsoft wraz z Partnerami zaprezentowali kompleksową koncepcję transformacji miast do modelu cyfrowego, w którym technologia pomaga osiągać więcej. Prezentowana wizja Miasta Przyszłości wraz z Ochroną Zdrowia i Edukacją bazuje na rozwiązaniach ponad 30 polskich dostawców oprogramowania. W oparciu o chmurę Microsoft wdrażają oni technologie, które pozwalają zbliżyć do siebie światy online i offline oraz dostosować je do zmieniających się potrzeb i oczekiwań w cyfrowym świecie.

 

Cyfrowa transformacja ma bardzo wysoki priorytet na agendzie liderów polskiego biznesu. Co więcej, temat ten zatacza coraz szersze kręgi i aktywizuje kolejne branże, które znajdują w niej szansę na dynamiczny rozwój usług, transformację modeli działania i skuteczniejszą obsługę klienta końcowego. Microsoft Innovation Summit już po raz drugi staje się platformą dialogu i wzajemnej inspiracji, tym razem skupiającą blisko tysiąc przedstawicieli biznesu i członków zarządów czołowych firm w Polsce oraz dostawców technologii, których rozwiązania pokrywają najważniejsze obszary digitalizacji.

 

 

 

73% przedsiębiorców przyznaje, że cyfrowa transformacja jest jednym z filarów ich strategii działania. Aż 80% liderów biznesu potwierdza, że cyfryzacja produktów i usług prowadzi do rozwoju ich działalności. Jednak jedynie 38% spośród nich jest pewna tego, że dobrze rozumieją i mogą adresować potrzeby klientów ery cyfrowej[1]. Dziś nie ma już wątpliwości co do konieczności wdrożenia strategii cyfrowej transformacji jako elementu strategii całego biznesu. Pytanie pozostaje: jak to zrobić w optymalny sposób? Biznes i jego otoczenie potrzebują inspiracji, przykładów i wskazówek dotyczących tego, jak skutecznie przeprowadzić cyfrową transformację z uwzględnieniem specyfiki konkretnej branży.

 

„Transformacja cyfrowa zajmuje wysokie miejsce na agendzie liderów biznesu w polskich firmach. Kluczową kwestią pozostaje jednak, jak ją skutecznie przeprowadzić uwzględniając specyfikę danej branży czy sektora gospodarki? Tutaj właśnie dostrzegamy naszą rolę, aby wspierać klientów w procesie zmian i towarzyszyć im jako zaufany Partner na każdym etapie transformacji. Cieszymy się, że udało nam się zgromadzić liderów cyfrowej transformacji, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i inspirują polskie firmy i organizacje do wejścia na drogę cyfryzacji i sięgnięcia po korzyści, jakie z niej płyną” – mówi Mark Loughran, Dyrektor Generalny w polskim oddziale Microsoft.

 

Technologiczna pomoc w służbie dla zdrowia

Partnerzy zaangażowani w tworzenie Ochrony Zdrowia Przyszłości zaproponowali innowacyjne rozwiązania, które w znaczny sposób mogą zreformować całą ścieżkę e-zdrowia dla pacjentów.

 

„Cyfrowa transformacja w sektorze zdrowia to korzyści dla wszystkich stron. Kluczowa jest stopniowa, ale konsekwentna reorganizacja systemu ochrony zdrowia, aby był on w stanie, przy wykorzystaniu rozwiązań takich jak telemedycyna czy sztuczna inteligencja, odpowiedzieć na potrzeby pacjentów. To właśnie oni powinni być w centrum cyfrowej transformacji, której celem są konkretne usprawnienia dla wszystkich. Pacjenci uzyskują większą dostępność świadczeń i szybszy dostęp do niezbędnych informacji, a profesjonaliści medyczni zmniejszenie poziomu biurokracji, wsparcie w codziennych decyzjach terapeutycznych i większą interakcję zarówno z pacjentem, jak innymi uczestnikami procesu.” – mówi Krzysztof Charszla, ekspert w zakresie transformacji cyfrowej sektora samorządowego w polskim oddziale Microsoft.

 

Krzysztof Charszla, Microsoft, otwiera Opiekę Zdrowia Przyszłości

 

Jednym z nich jest platforma rehabilitacyjna Gabos, która pozwala na bieżącą konsultację z fizjoterapeutą w zakresie postępów w leczeniu. Eliminuje to konieczność zapisów i oczekiwania na termin, tylko po to, by zadać lekarzowi kilka pytań. Podobne korzyści można zyskać także dzięki aplikacji Comarch Concierge – platformie do umawiania wizyt i konsultacji zdalnych, co znacznie pomaga w usprawnieniu całego procesu pod względem logistycznym – m.in. dzięki wyeliminowaniu czasu spędzanego w kolejkach. Platforma precyzyjnie określa również czas przewidziany na wizytę w przychodni i automatycznie synchronizuje się z prywatnym kalendarzem pacjenta, proponując mu najbardziej optymalne terminy. Korzyść płynie także z opcji zdalnego zamawiania recept i skierowań, a także korzystania z bazy wiedzy i opcji bieżącego monitorowania stanu zdrowia przez lekarza prowadzącego.

 

Kolejny system, Medic zaprojektowany przez eCom, wirtualnie przechowuje całą dokumentację medyczną i umożliwia lekarzowi pierwszego kontaktu dostęp do danych, również z poziomu telefonu, co ma znaczenie szczególnie podczas wizyt domowych. Przeprowadzana diagnostyka jest dodatkowo przetwarzana w aplikacji Carna Life, przy pomocy, której pacjenci w bardzo prosty sposób mogą rejestrować swoje badania, a lekarze je opisywać. Analizę danych wspomagają inteligentne algorytmy, które odpowiadają za interpretację wyników i ich priorytetyzację konsultacji, jeśli te wymagają interwencji specjalisty medycznego.

 

W zarządzaniu pacjentami i płynnością obsługi procesów pomaga również rozwiązanie KenSci, które na bieżąco monitorujące m.in. liczbę oczekujących, długość wizyty czy obłożenie sal w poszczególnych placówkach medycznych. Comarch Healthcare oferuje natomiast wsparcie zdalnej opieki senioralnej. Bez względu na miejsce, w którym przebywamy, możemy dowiadywać się o stanie zdrowia najbliższych i mieć pewność, że objęci są oni fachową opieką.

 

Pozostałe firmy tworzące rozwiązanie transformujące opiekę medyczną przyszłości:

Telemedico, MedApp

 

 

W pogodni za lepszą edukacją

Transformacja edukacji zaczyna się od zmian w myśleniu – postrzeganiu roli nauczyciela i istoty pracy pedagogów. Technologia, którą angażujemy w proces nauczania, jest jednym z elementów, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości uczniów i de facto całej naszej gospodarki w przyszłości. Poprzez cyfrową transformację obecnego świata i dotychczasowego sposobu życia, niezaprzeczalnie zmienia się także rynek pracy, do którego szkoła ma za zadanie przygotowywać dzisiejszych uczniów, a przyszłych pracowników i przedsiębiorców. Jak prognozuje OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development), aż 65% dzieci rozpoczynających dziś edukację, będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją.

 

Katarzyna Węglińska, Microsoft, otwiera Szkołę Przyszłości

 

„Edukacja, która nie podąża za rozwojem technologii, nie będzie w stanie przygotować uczniów do życia i pracy w realiach, które czekają ich po zakończeniu nauki. Koncept Szkoły Przyszłości Microsoft opiera się o cały wachlarz rozwiązań partnerskich, które wspomagają proces transformacji sektora edukacji w różnych jego wymiarach” – mówi Katarzyna Węglińska, ekspert w zakresie transformacji sektora edukacji w polskim oddziale Microsoft.

 

Za przykład może posłużyć firma Skriware – polski startup dostarczający autorskie rozwiązania edukacyjne oparte o technologię druku 3D. Firma opracowała w pełni zintegrowany ekosystem składający się z łatwych w obsłudze drukarek 3D, programowalnych robotów, platformy e-learningowej i wirtualnej biblioteki z gotowymi do wydruku modelami oraz kreatora modeli 3D. Produkty Skriware pomagają w pełni wykorzystać możliwości związane z nauką technologii druku 3D w celu kształcenia najbardziej pożądanych współcześnie kompetencji w obszarze STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics).

 

Inne rozwiązanie, dostarczone przez firmę NUADU, to platforma wspierająca proces edukacji oraz weryfikacji i obiektywnej oceny efektów nauki. Oferuje dostęp do treści zgodnych z podstawą programową, tworzonych przez wiodących wydawców edukacyjnych i doświadczonych nauczycieli w postaci wyczerpującego banku ćwiczeń oraz bogatej kolekcji zasobów dydaktycznych.

 

Częstym problemem, z którym boryka się sektor edukacji, jest niedostosowanie programu nauczania do wymogów zmieniającego się świata, który stawia przed nami nowe wyzwania i kreuję potrzebę nowych umiejętności. Szkoła Przyszłości powinna wspierać rozwój takich kompetencji, na wszystkich etapach edukacji. Można to zmienić, m.in. poprzez większy nacisk na pracę zespołową, prowadzenie projektów czy sztukę prezentacji, a także utworzenie zajęć z przedsiębiorczości, zarządzania budżetem domowym czy prowadzenia działalności gospodarczej (PDG). Uczestnicy przeprowadzanych symulacji biznesowych Revas mogą zarządzać wirtualną firmą w 1 z 10 branż, dopasowanych do ich kierunku kształcenia, zawodu lub zainteresowań (np. warsztat samochodowy, salon fryzjerski, biuro podróży, serwis IT). Zdobywają praktyczne doświadczenie w podejmowaniu decyzji menedżerskich, prognozują popyt, zatrudniają pracowników, kupują sprzęty i zasoby, ustalają ceny swoich produktów. Konkurują między sobą, zdobywając realne kompetencje społeczne i ekonomiczne takie jak szybkie rozwiązywanie problemów, logiczne myślenie, analiza danych oraz trening pracy w grupie.

 

CognitivX firmy Leaware to innowacyjne narzędzie także oferowane w ramach Szkoły Przyszłości. Wykorzystując algorytmy rozszerzonej inteligencji (AI), rozpoznaje charakterystyczne cechy ludzi. „Jednym z wielu obszarów zastosowania aplikacji jest zwiększanie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych. Rozwiązanie pozwala na detekcję oraz identyfikację osób wchodzących lub wychodzących ze szkoły. Podnosi bezpieczeństwo i eliminuje zagrożenia związane z wtargnięciem osób nieuprawnionych.

 

Pozostałe firmy tworzące rozwiązania dla Szkoły Przyszłości:

WES.EXPERT, Iconics, Euvic, Apzumi

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE