Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft otwiera pierwszy region chmurowy w Hiszpanii

Microsoft otworzył swój pierwszy region centrów danych w chmurze w Hiszpanii.

Wszystkie centra danych znajdują się we Wspólnocie Madrytu, skąd Microsoft będzie świadczył usługi sztucznej inteligencji (AI) i chmury dla firm i podmiotów publicznych.

Nowy region chmury, nazwany Spain Central, jest częścią zobowiązania Microsoftu do zainwestowania 2,1 miliarda dolarów w Hiszpanii w latach 2024-2025. Centra danych zostały zbudowane przez Ferrovial.

Według IDC oczekuje się, że wzrost AI i przetwarzania w chmurze dla hiszpańskich organizacji może dodać 10,7 mld USD do krajowego PKB i przyczynić się do powstania około 77 000 miejsc pracy w latach 2024-2030.

Spain Central będzie oferować usługi związane z produktywnością, analizą danych, cyberbezpieczeństwem, obliczeniami i pamięcią masową (Azure, Microsoft 365, Dynamics 365, Power Platform) oraz generatywną sztuczną inteligencją.

Alberto Granados, prezes Microsoft Spain, powiedział:

“Jesteśmy zaangażowani w Hiszpanii, poprzez inwestycje, promowanie sojuszy i tworzenie programów, które gwarantują szeroki dostęp do chmury, a także usług AI, które pozwalają organizacjom i dla ludzi rozwijać i wykorzystywać technologię w sposób, który służy dobru publicznemu”. Robimy to poprzez infrastrukturę centrum danych, która zapewnia najbardziej innowacyjne usługi w chmurze i sztucznej inteligencji, oferując najwyższy poziom niezawodności, bezpieczeństwa, prywatności i rezydencji danych”.

José Luis Escrivá, minister ds. transformacji cyfrowej i usług publicznych w rządzie Hiszpanii, dodał:

“Nowy region centrum danych Microsoftu zapewni najnowocześniejsze, zrównoważone i bezpieczne rozwiązania AI dla Hiszpanii i reszty Europy. To wielka satysfakcja, że Microsoft po raz kolejny stawia na Hiszpanię w zakresie wdrażania najnowocześniejszej infrastruktury i usług, przyczyniając się tym samym do pozycjonowania naszego kraju w czołówce cyfrowej transformacji”.

Wśród klientów już potwierdzonych w nowym regionie są między innymi Abanca, Aciturri, Banc Sabadell, Banco Santander, Bankinter, BBVA i CaixaBank.

Partnerzy Microsoft Accenture, Capgemini, DXC Technology, Fujitsu, Minsait, KPMG, Kyndryl, NTT Data, SEIDOR i Telefónica Tech niedawno dołączyli do programu Microsoft Cloud Region Strategic Partner Program, aby pomóc w cyfrowej transformacji hiszpańskich organizacji i wspierać je w migracji ich obciążeń do nowego regionu centrów danych Spain Central.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE