Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft o wycofaniu się z rynku rosyjskiego, firma „znacząco” zmniejsza działalność w Rosji, decyzja o likwidacji ma wpływ na 400 pracowników. 

Microsoft twierdzi, że „znacząco” zmniejsza swoją działalność w Rosji, ponad trzy miesiące po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę.

Młyny decyzyjne w wielkich korporacjach często mielą powoli. Jednak w przypadku Microsoftu najwidoczniej w końcu decyzje doprowadziły do faktycznego wycofania się z rynku rosyjskiego… przynajmniej jeśli chodzi o bezpośrednią działalność.

 

„W wyniku zmian perspektyw gospodarczych i wpływu na naszą działalność w Rosji podjęliśmy decyzję o znacznym ograniczeniu naszej działalności w Rosji” – mówi rzecznik Microsoftu w oświadczeniu dla Bloomberg News – „Będziemy nadal wypełniać nasze dotychczasowe zobowiązania umowne z rosyjskimi klientami, podczas gdy zawieszenie nowej sprzedaży pozostaje w mocy”.

 

Bloomberg News donosi, że firma zwalnia 400 pracowników w Rosji, ponieważ zaczyna tam likwidować swoją działalność. Jednocześnie rzecznik firmy mówi o utrzymaniu dotychczasowych zobowiązań. Nowej sprzedaży oczywiście Microsoft w Rosji nie prowadzi już od marca.

Podsumowując: w Rosji nie kupimy już nowych usług i urządzeń Microsoftu, a firma jest w procesie likwidowania swoich struktur w kraju Putina. Co ważne, Microsoft komunikuje, że “ściśle współpracuje z pracownikami, których to dotyczy” w Rosji, ponieważ decyzja firmy o likwidacji działalności biznesowej wpłynie na 400 pracowników. Nie jest jasne, ilu pracowników pracuje obecnie w Microsoft w Rosji. Szacuje się natomiast, że rynek rosyjski odpowiada za mniej niż 1% przychodów Microsoftu.

 

IFS Connect 2022: Współpraca, loty w kosmos i pierwsze w historii nagrody IFS Business Transformation Awards.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE