Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Microsoft nabywa kolejne 123 akry ziemi w Johor w Malezji

Microsoft nabył kolejne grunty w Johor w Malezji pod budowę centrum danych. Malezyjska firma deweloperska EcoWorld ogłosiła w tym tygodniu, że sprzedała grunty lokalnej spółce zależnej giganta chmurowego.

EcoWorld poinformował, że jego spółka zależna Eco Business Park 6 Sdn Bhd zawarła w zeszłym tygodniu warunkową umowę kupna-sprzedaży z Microsoft Payments (Malaysia) Sdn Bhd na sprzedaż 123 akrów położonych w Kulai, Iskandar.

Niezabudowana działka znajduje się na terenie Eco Business Park VI w Senai, w dystrykcie Kulai, na północ od Johor. Grunt został nabyty za 402,3 mln RM (85,2 mln USD). EcoWorld zaznaczył w komunikacie, że nabywca planuje budowę centrów danych na tym terenie.

Lokalna jednostka Microsoft – „głównie zaangażowana w świadczenie usług centrów danych” – jest spółką zależną będącą w całości własnością Microsoft Ireland Operations Limited, znanej spółki zależnej Microsoft. W skład jej dyrektorów wchodzi kilku pracowników Microsoftu.

W ubiegłym miesiącu Microsoft zobowiązał się do zainwestowania 2,2 miliarda dolarów w usługi przetwarzania w chmurze i sztucznej inteligencji (AI) w Malezji w ciągu najbliższych czterech lat.

Microsoft ogłosił plany malezyjskiego regionu chmury Azure w Kuala Lumpur w 2021 roku; region ten jest nadal wymieniony jako „wkrótce” na stronie internetowej firmy.

IT Champions 2024: zobacz najważniejsze wydarzenie branżowe!

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE