Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

MediaTek ma projektować chip oparty na architekturze ARM dla laptopów AI Microsoftu

W zeszłym miesiącu Microsoft zaprezentował nową generację laptopów wyposażonych w chipy zaprojektowane w technologii Arm Holdings, które zapewniają wystarczającą moc do obsługi aplikacji sztucznej inteligencji, które według dyrektorów są przyszłością komputerów konsumenckich. 

Jak podaje Reuters za trzema osobami zaznajomionymi ze sprawą, tajwański gigant zajmujący się projektowaniem chipów, MediaTek, opracowuje chip do komputera osobistego oparty na architekturze firmy ARM, na którym będzie działał system operacyjny Microsoft Windows.

Chip MediaTek jest nastawiony na ten wysiłek. Plany producenta oprogramowania skupiają się na Apple, które od około czterech lat wypuszcza własne chipy oparte na architekturze ARM dla komputerów Mac.

Decyzja Microsoftu o optymalizacji systemu Windows pod kątem Arm może zagrozić wieloletniej dominacji Intela na rynku komputerów osobistych.

Akcje MediaTek notowane na Tajwanie zwyżkowały w środę o 2,4%, przewyższając wzrost szerszego indeksu o 1,2%. Według dwóch osób chip MediaTek PC ma zostać wprowadzony na rynek pod koniec przyszłego roku po wygaśnięciu wyłącznej umowy Qualcomm na dostawę chipów do laptopów.

Chip ma być oparty na gotowych projektach firmy Arm, co może znacznie przyspieszyć rozwój, ponieważ potrzeba mniej prac projektowych przy użyciu gotowych, przetestowanych komponentów chipa. Z doniesień źródeł nie wynika jasno, czy Microsoft zatwierdził chip PC MediaTek dla programu Copilot+ Windows.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE