Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

ManPowerGroup: luka w sektorze cyberbezpieczeństwa w Polsce będzie się powiększać

Rozwój narzędzi wykorzystujących AI i rosnąca liczba cyberataków prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jednak, jak wynika z raportu ManpowerGroup, w Polsce brakuje pracowników w sektorze cyberbezpieczeństwa, a braki te nie będą malały. Wręcz przeciwnie.

Jak podano w raporcie, ekspert z obszaru cyberbezpieczeństwa powinien posiadać bardzo dobrą znajomość narzędzi, standardów i regulacji związanych z bezpieczeństwem informatycznym i rozwiązaniami chmurowymi.

„Rosnące napięcia geopolityczne, coraz bardziej wyrafinowane taktyki cyberprzestępców, poszerzający się dostęp do narzędzi obsługujących sztuczną inteligencję zwiększają zagrożenie dla każdej firmy. To tylko podsyca konkurencyjność w obszarze specjalistów cyberbezpieczeństwa. Jak wynika z danych HSBC, inwestycje w zwiększone bezpieczeństwo są najwyższym priorytetem liderów biznesu IT w 2024 roku. 69% z nich twierdzi, że planuje w najbliższych miesiącach zwiększyć swoje budżety na cyberbezpieczeństwo, co oznacza wzrost o 8,5% w porównaniu z nakładami finansowymi w roku ubiegłym. Pomimo od lat rosnącej świadomości na temat zagrożeń, rynek pracy w dalszym ciągu boryka się z niedoborem talentów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – jak podają dane World Economic Forum zawarte w raporcie ManpowerGroup, by zlikwidować tę lukę, potrzebne są 4 mln pracowników więcej” – dowiadujemy się z dokumentu „IT World of Work 2024”.

W Polsce mamy do czynienia obecnie z pasywnym rynkiem pracy kandydatów IT, borykamy się z niedoborem talentów, szczególnie tych o wysokich kompetencjach.

„Nie będzie zaskoczeniem twierdzenie, że sztuczna inteligencja wykorzystywana jest w wielu procesach biznesowych każdego dnia. Jak podaje Salesforce, we wrześniu 2023 roku z narzędzi AI korzystał 1 na 5 pracowników biurowych, w styczniu 2024 roku był to już 1 na 4 pracowników, a liczba aplikacji i narzędzi z jej elementami nieustannie wzrasta. Należy jednak zauważyć, że rośnie luka kompetencyjna wśród specjalistów związanych z nowymi technologiami. Według analizy World Employment Confederation, 78% liderów biznesu obawia się, że nierealnym jest szkolenie pracowników w tempie niedobiegającym rozwojowi technologii w ciągu najbliższych trzech lat” – podsumowano w raporcie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE